PowiatStaszowski

Home / Aktualności / Galerie zdjęć i materiały wideo
Autor:Publikacja: Ewelina Walczak

Dla Frania w Golejowie

 

Sobotnie popołudnie 23 marca br., można było pożytecznie i przyjemnie spędzić w Golejowie, gdzie pod hasłem ,,Lodowe morsowanie, gorące pomaganie” zbierano fundusze na ratowanie wzroku siedmioletniego Frania.

Była to kolejna impreza zorganizowana przez środowiska staszowskie, którym nie obca jest chęć niesienia pomocy i wrażliwość na cudze problemy. W programie wydarzenia przewidziano m.in.: powitanie wiosny i topienie marzanny, występ dzieci z Przedszkola nr 8 w Staszowie, sztafetę pływacką morsów, występ zespołu ,,Zorza junior dance”, otwarty marsz nordic walking oraz występ zespołu śpiewaczego ,,Na ludową nutę” ze Staszowskiego Ośrodka Kultury.

Ponadto druhowie OSP z Wiśniowej i Kurozwęk zapraszali do pływania łodzią motorową. Sporą atrakcją były przejażdżki po jednym z golejowskich jeziorek poduszkowcem prowadzonym przez znanego przedsiębiorcę staszowskiego Tomasz Dyla. W akcję pomocy włączyli się jak zawsze: druhowie OSP, Staszowski Ośrodek Kultury, Koła Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszenie Zorza Junior Bogoria, harcerze, uczniowie szkół ponadpodstawowych i szereg innych organizacji oraz osób, którym nie obce jest pomaganie potrzebującym.

Tekst i foto: Jan Mazanka

Najnowsze

W serwisie

Polecamy

Projekty

Publikacje