PowiatStaszowski

Home / Powiat
Autor:Publikacja: leon

Sport

Ważnym obiektem jest Powiatowe Centrum Sportowe, inwestycja za ponad 25 mln zł, z którego korzystają nie tylko uczniowie szkół wszystkich szczebli ziemi staszowskiej, ale także osoby dorosłe.

Powiatowe Centrum Sportowe w Staszowie zostało oddane do użytku w listopadzie 2012 roku.

W skład kompleksu wchodzi pełnowymiarowa hala sportowa oraz 2 pływalnie, 60-metrowa zjeżdżalnia, jacuzzi i sauna. Powiatowe Centrum Sportowe w Staszowie jest również w gronie partnerów Karty Dużej Rodziny, programu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, skierowanego do rodzin wielodzietnych. Przy PCS działa także Stowarzyszenie „Centrum Sport i Rekreacja”, które realizuje szereg inicjatyw, w tym programów dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Jest także organizatorem zawodów ogólnopolskich w pływaniu i w zapasach, prowadząc w tych dyscyplinach dwie sekcje sportowe.

Basen sportowy o wymiarach 12,5 x 25 m i głębokości od 1,35 do 1,8 metra, z 6 torami pływackimi.

Na głównym boisku PCS rozgrywane są zawody w różnych dyscyplinach, m.in. ,,Puchar Kadetów w Zapasach w Stylu Wolnym”, kwiecień 2018 roku.

W dniu 21 listopada 2018 roku w Powiatowym Centrum Sportowym otwarto siłownię, w której znajdują się, m.in.: maszyny do wszechstronnego kształtowania masy mięśniowej, ławki do ćwiczeń brzucha i grzbietu. Wśród akcesoriów treningowych strefy siłowej znalazły się: zestawy hantli, obciążników, gryfów, maty fitness, zestaw piłek medycznych oraz poręcze do ćwiczeń. Strefa aerobowa (cardio) została wyposażona, m.in.: w bieżnie elektryczne, rowery do ćwiczeń, urządzenia eliptyczne (cross trainer) oraz ergometr wioślarski.

W tym dziale

Aktualności

W serwisie

Polecamy

Projekty

Publikacje