PowiatStaszowski

Home / Aktualności
Autor:Publikacja: Ewelina Walczak

Z kurtuazyjną wizytą u starosty staszowskiego

 

W dniu 15 kwietnia br. prezes Zarządu Zespołu Pałacowego Kurozwęki Sp. z o.o. Michał Popiel de Boisgelin z małżonką Aurorą Strapart spotkali się ze starostą staszowskim Józefem Żółciakiem, dziękując za blisko sześcioletni okres owocnej współpracy.

Podczas ponad godzinnej rozmowy państwo Popielowie podzielili się aktualnymi informacjami dotyczącymi przebiegu prac modernizacyjnych w pałacu oraz w jego otoczeniu, a także planami dalszego uatrakcyjnienia produktu turystycznego oferowanego gościom krajowym i zagranicznym.

Poruszono m.in. temat hodowli bizonów, prowadzonej w Kurozwękach od grudnia 2000 roku, ze zwróceniem uwagi na potrzebę podjęcia określonych decyzji, od których zależeć będzie dalsze prawidłowe prowadzenie tej działalności.

Starosta staszowski Józef Żółciak z uznaniem odniósł się do zadań modernizacyjnych wykonanych w ostatnich latach, co jeszcze bardziej przyczyniło się do uatrakcyjnienia oferty Zespołu Pałacowego Kurozwęki, czyniąc go jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc turystycznych w Polsce.

W związku z planowanym przejściem starosty Józefa Żółciaka na emeryturę, państwo Popielowie zaprosili starostę do częstych odwiedzin Kurozwęk, w tym do wzięcia udziału w uroczystości otwarcia muzeum pałacowego, która odbędzie się w najbliższym czasie.

         Tekst i foto: Jan Mazanka

Spotkanie było okazją do wręczenia państwu Popielom medalu i pucharu, pamiątek 25-lecia powiatu staszowskiego. Od lewej: Michał Popiel de Boisgelin, Aurora Strapart i starosta staszowski Józef Żółciak.

Najnowsze

W serwisie

Polecamy

Projekty

Publikacje