PowiatStaszowski

Home / Aktualności
Autor:Publikacja: Ewelina Walczak

Wideokonferencja z NFZ

 

W poniedziałek, 3 października br. dyrektor Świętokrzyskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia Małgorzata Kiebzak zaprosiła dyrektorów szpitali z terenu województwa świętokrzyskiego oraz starostów, przedstawicieli organów założycielskich, na wieokonsultację aktualnej sytuacji w szpitalach oraz perspektyw na najbliższe miesiące.

W szczególności omówiono tematy dotyczące:

  1. kwalifikacji świadczeniodawców do poszczególnych poziomów systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej,
  2. Zarządzenia nr 120/2022/DEF Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 23 września 2022 roku, w sprawie określenia współczynników korygujących dotyczących świadczeń udzielanych przez świadczeniodawców zakwalifikowanych do systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej.

W dyskusji poruszono także zagadnienia związane z: problemami w zatrudnieniu lekarzy radiologów, reorganizacją szpitali na terenie województwa i udziału w tym procesie przedstawiciela wojewody świętokrzyskiego oraz zapłaty za nadwykonania świadczeń.

                                                                           Tekst i foto: Jan Mazanka

Najnowsze

W serwisie

Polecamy

Projekty

Publikacje