PowiatStaszowski

Home / Aktualności
Autor:Publikacja: Ewelina Walczak

20 lat Liceum Ogólnokształcącego w Bogorii

 

W dniu 30 września br. w Zespole Placówek Oświatowych w Bogorii odbyło się wyjątkowe wydarzenie – jubileusz 20-lecia istnienia Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II.

Uroczyste obchody  rozpoczęto o godz. 16.00  mszą święta. Dalsza część jubileuszowa odbyła się w hali sportowej Zespołu, gdzie uczniowie zaprezentowali zgromadzonym gościom niezwykły koncert wspomnień.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych gminy Bogoria i powiatu staszowskiego, Kuratorium Oświaty w Kielcach, dyrektorzy, kierownicy, nauczyciele, rodzice, uczniowie i oczywiście licznie przybyli absolwenci.  Starosta staszowski  Józef Żółciak wręczył na ręce dyrektor ZPO w Bogorii Anny Niziałek bukiet kwiatów i pamiątkowy grawerton w którym czytamy: ,,Z okazji jubileuszu 20–lecia istnienia Liceum Ogólnokształcącego w Bogorii, w imieniu władz samorządowych powiatu staszowskiego, jak również swoim własnym, Dyrekcji, Radzie Pedagogicznej, Uczniom i wszystkim Pracownikom składam najserdeczniejsze gratulacje z okazji tak doniosłego jubileuszu. Liceum Ogólnokształcące w Bogorii ma ogromny wkład w kształcenie młodzieży naszego regionu, a dbałość o rozwój oświaty i zapewnienie właściwego poziomu nauczania jest świadectwem troski o przyszłość młodego pokolenia. Wszystkim Państwu życzę, aby Liceum w Bogorii nadal z powodzeniem  „uczyło dla przyszłości”, a praca była źródłem satysfakcji zawodowej i zwykłej ludzkiej radości oraz zachętą do dalszej efektywnej działalności. Proszę także o przyjęcie najserdeczniejszych życzeń wszelkiej pomyślności w życiu osobistym”.

Po części oficjalnej nie zabrakło dalszego ciągu wspomnień – przeglądanie kronik szkolnych, galerii zdjęć, rozmów z nauczycielami i oczywiście pamiątkowych fotografii.

Tekst: Anna Niziałek
Forto: ZPO w Bogorii

Najnowsze

W serwisie

Polecamy

Projekty

Publikacje