PowiatStaszowski

Home / Aktualności / Galerie zdjęć i materiały wideo / Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych
Autor:Publikacja: Paulina Majczak

Samorządy zrealizują zadania inwestycyjne

 

W sali konferencyjnej starostwa powiatowego w Staszowie w dniu 18 września br., odbyło się spotkanie samorządowców, na którym otrzymali promesy na realizacje zadań inwestycyjnych. Promesy wręczał poseł na Sejm RP Bartłomiej Dorywalski. Powiat Staszowski, Miasto i Gmina Połaniec, Miasto i Gmina Staszów, Miasto i Gmina Szydłów otrzymały promesy na realizację następujących zadań inwestycyjnych:
– starosta staszowski Józef Żółciak odebrał promesę na kwotę 3 920 000 zł na przebudowę dróg powiatowych,
– burmistrz miasta i gminy Połaniec Jacek Nowak odebrał promesę na kwotę 2 499 000 zł na zakup samochodów zero i niskoemisyjnych oraz autobusu na potrzeby miasta i gminy Połaniec,
– burmistrz miasta i gminy Staszów dr Leszek Kopeć odebrał promesę na kwotę 2 498 900 zł na rozbudowę i modernizację ZPO w Kurozwękach,
– burmistrz miasta i gminy Szydłów Andrzej Tuz odebrał promesę na kwotę 2 450 000 zł na budowę przyszkolnej infrastruktury sportowej w gminie Szydłów.
Zadania inwestycyjne zostaną zrealizowane dzięki funduszom z Programu Rządowego Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Poseł Bartłomiej Dorywalski podkreślił jak ważne jest aby samorządy będące najbliżej potrzeb społeczeństwa, realizowały zadania inwestycyjne podnoszące bezpieczeństwo na drogach, jakość edukacji w placówkach oświatowych jak i przyczyniające się do ochrony środowiska naturalnego. Starosta staszowski Józef Żółciak podziękował za wsparcie udzielane dla samorządu powiatowego. W ramach otrzymanych środków rządowych zostanie przebudowanych 5 odcinków dróg powiatowych na terenie gmin: Staszów, Oleśnica oraz Połaniec.

Tekst i foto: Paulina Majczak

 

Najnowsze

W serwisie

Polecamy

Projekty

Publikacje