PowiatStaszowski

Home / Aktualności / Czas wolny
Autor:Publikacja: leon

Konkurs fotograficzny „Świętokrzyskie dla Europy”

Mieszkańcy pięknej Ziemi Świętokrzyskiej, W ramach uroczystych obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przygotowałam dla Was wyjątkowy projekt "Świętokrzyskie dla Europy".

Jego celem jest kształtowanie właściwej postawy patriotycznej, wzrost zainteresowania wydarzeniami historycznymi oraz wzbudzanie w mieszkańcach Ziemi Świętokrzyskiej zainteresowania w obszarze nowoczesnych technologii poprzez ciekawą prezentację miejsc, postaci i wydarzeń z historii kraju i regionu. Z okazji 15-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej projekt zakłada także prezentację miejsc, które znacznie zmieniły swoje oblicze w ciągu ostatnich piętnastu lat.

Prezentowany projekt składa się z dwóch elementów – konkursu fotograficznego, w ramach którego powstała także internetowa platforma, gdzie umieszczać można zdjęcia upamiętniające lokalnych bohaterów oraz krótkie informacje tekstowe na temat danej osoby oraz wydarzenia, które upamiętnia sfotografowane miejsce. W bazie znajdą się także zdjęcia prezentujące to, w jaki sposób zmieniło się województwo świętokrzyskie dzięki członkostwu Polski w Unii Europejskiej.

Drugim elementem projektu będzie zorganizowanie seminarium naukowego Świętokrzyskie Dla Europy – 15 lat Polski w UE. Wydarzenie realizowane wspólnie z Regionalnym Ośrodkiem Debaty Międzynarodowej w Kielcach będzie doskonałą okazją do dyskusji na temat roli Polski w Unii Europejskiej, podsumowania dotychczasowej współpracy oraz celów i wyzwań stojących przed polską polityką zagraniczną.

Wierzę, że projekt Świętokrzyskie dla Europy będzie stanowił atrakcyjne źródło wiedzy dla wszystkich mieszkańców Ziemi Świętokrzyskiej dotyczące bohaterów walczących o wolność naszej Ojczyzny oraz aktualnych zmian zachodzących w naszym kraju.

Wojewoda Świętokrzyski
Agata Wojtyszek

Treść pisma

Najnowsze

W serwisie

Polecamy

Projekty

Publikacje