PowiatStaszowski

Home / Aktualności
Autor:Publikacja: Ewelina Walczak

30 Ogólnopolski Turniej Wiedzy Samochodowej, MACIEK SŁAWSKI – II MIEJSCE W POLSCE

 

W dniu 5 kwietnia 2024 roku w ramach POZNAŃ MOTOR SHOW odbył się półfinał i finał Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Samochodowej. Uczeń klasy II Technikum pojazdów samochodowych Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie Maciek Sławski zajął w tym Turnieju II miejsce w finale.

Półfinał składał się z 8 bloków po 10 pytań teoretycznych dotyczących blacharstwa, płynów eksploatacyjnych, diagnostyki elektroniki pojazdów, stacji kontroli pojazdów, silników spalinowych, diagnostyki samochodów, wyposażenia warsztatowego i biura obsługi klienta. Do finału zakwalifikowano pięciu najlepszych uczestników.

Każdy z finalistów wykonywał pięć zadań praktycznych przygotowanych przez organizatorów. Maciek doskonale poradził sobie z diagnozowaniem układów elektronicznych, zastosowaniem oscyloskopu do diagnozowania sensorów, układem zapłonowym silnika z zapłonem iskrowym, naprawą zaworu koła jezdnego i turbosprężarką silnika.

Bliskie perfekcji wykonanie zadań półfinałowych i finałowych, pozwoliło Maćkowi na zajęcie II miejsca w Polsce.

W rankingu nauczycieli kształcenia zawodowego, nauczyciel Zespołu Szkół w Staszowie przygotowujący grupę uczniów do Turnieju zajął VIII miejsce w Polsce.

Tekst i foto: Jacek Gach

GRATULUJEMY!!!

Drugi z prawej Maciej Sławski – laureat II miejsca Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Samochodowej.

Najnowsze

W serwisie

Polecamy

Projekty

Publikacje