PowiatStaszowski

Home / Aktualności
Autor:Publikacja: Aleksandra Konefał

Wręczono stypendia Starosty Staszowskiego

 

W dniu 5 grudnia br., ośmioro uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu staszowskiego zostało uhonorowanych stypendiami Starosty Staszowskiego, które przyznano po raz pierwszy w historii powiatu, dzięki ,,Programowi wspierania edukacji młodzieży”, jaki Rada Powiatu w Staszowie przyjęła uchwałą w dniu 23 czerwca 2022 rok.

Do najważniejszych celów inicjatywy należą, m.in.: eksponowanie osiągnięć naukowych uczniów i nauczycieli, motywowanie młodzieży do pogłębiania wiedzy oraz promocja szkół, zarówno na terenie powiatu jak i kraju.

Spotkanie, witając wszystkich obecnych, otworzył naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w starostwie staszowskim Grzegorz Wójcikowski, i poprosił o zabranie głosu starostę staszowskiego Józefa Żółciaka, który powiedział, m.in.: ,,Na podstawie opracowanych i przyjętych kryteriów, stypendium zostaje przyznane jednemu uczniowi w każdym typie szkoły tj. liceum ogólnokształcącym, technikum i szkole branżowej I stopnia. Dyrektorzy szkół przy pozytywnej opinii Rady Pedagogicznej zgłosili Was jako najlepszych wśród najlepszych. Osiąganie sukcesów to duży wysiłek zarówno uczniów, jak i ich rodziców oraz nauczycieli. Rodzice pomagają w trudnych chwilach, a nauczyciele pracują na co dzień, pokazują możliwości, rozwijają talenty i wspierają rozwój pasji. Drodzy stypendyści, gratuluję znalezienia się w gronie najlepszych i życzę aby środki otrzymane w ramach stypendium były motywacją do dalszego rozwoju, doskonalenia wiedzy i umiejętności, a przede wszystkim bodźcem do dalszej pracy”.

Pierwsze stypendia Starosty Staszowskiego otrzymali: ▪ Sylwia Andrejas z Liceum Ogólnokształcącego im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Staszowie, ▪ Kamil Młodziński z Technikum i Maja Frelian z Branżowej Szkoły I stopnia w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Staszowie, ▪ Julia Śmist z Liceum Ogólnokształcącego, Karolina Cebula z Technikum i Amelia Leśniowska z Branżowej Szkoły I stopnia w Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie, ▪ Aleksandra Juszczyk z Liceum Ogólnokształcącego i Konrad Figiel z Technikum w Zespole Szkół im. Oddziału Partyzanckiego AK „Jędrusie” w Połańcu.

Okolicznościowym grawertonem uhonorowano także Franciszka Belusiaka za sukcesy w wyścigach Kartingowych Mistrzostw Polski.

Tekst i foto: Jan Mazanka

Najnowsze

W serwisie

Polecamy

Projekty

Publikacje