PowiatStaszowski

Home / Aktualności / Galerie zdjęć i materiały wideo / Zwalczanie COVID-19 w powiecie staszowskim
Autor:Publikacja: Paulina Majczak

W sprawie kolejnych działań antycovidowych

 

W dniu 9 września br., odbyła się wideokonferencja wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Renaty Janik ze starostami powiatów, w sprawie dodatkowych środków z funduszy unijnych na wsparcie projektów antycovidowych.

Dodatkowe środki mają być przeznaczone na sfinansowanie mieszkańcom województwa szczepień przeciwko grypie. Powiat staszowski zamierza przystąpić do projektu. Starosta staszowski Józef Żółciak przesłał do burmistrzów i wójtów z terenu powiatu pismo z prośbą o podanie liczby osób, które zdecydują się na szczepienia, co umożliwi dalsze planowanie oraz realizację całej akcji. Założenia projektu uczestnikom wideokonferencji przedstawili: wicemarszałek Renata Janik, dyrektor Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego Katarzyna Kubicka oraz zastępca dyrektora Artur Potaczała.
W wideokonferencji wzięli udział starostowie powiatów, w tym starosta staszowski Józef Żółciak, który wyraził opinię na temat propozycji realizacji działania na terenie powiatu staszowskiego oraz poinformował o stopniu zaawansowania realizacji dotychczasowych projektów, których celem jest podniesienie bezpieczeństwa mieszkańców powiatu w związku z epidemią COVID – 19. W spotkaniu uczestniczyli także: wicestarosta staszowski Leszek Guzal, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych Magdalena Fila oraz naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Ryszard Stachura.
Obecnie trwa realizacja projektu pn. ,,Zwalczanie i przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się epidemii COVID-19 w powiecie staszowskim”, polegającego na zakupie sprzętu ochronnego i materiałów dezynfekcyjnych, m.in. dla: szpitala, placówek medycznych, służb mundurowych, pracowników administracji. Całkowita wartość projektu wynosi 1 mln 915 tys. 360 zł, z czego 85% środków, tj. 1 mln 627 tys. 977 zł pochodzi z Europejskiego Funduszu Społecznego, pozostałe 15%, w kwocie 287 tys. 383 zł zapewnił powiat staszowski.

Tekst i foto: Paulina Majczak

 

Najnowsze

W serwisie

Polecamy

Projekty

Publikacje