PowiatStaszowski

Home / Aktualności / Galerie zdjęć i materiały wideo
Autor:Publikacja: leon

Przedszkole i OREW na wakacjach

Jednymi z ostatnich placówek oświatowych w powiecie staszowskim, które oficjalnie w dniu 1 lipca br., zakończyły rok szkolny, były: Niepubliczne Przedszkole Specjalne ,,Promyk Słońca” i Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Staszowie.

Obydwie placówki otaczają opieką i umożliwiają edukację 51 podopiecznym w wieku od 3 do 25 lat, z różnymi stopniami niepełnosprawności. Placówki te zapewniają każdemu dziecku, także indywidualną rehabilitację, odciążając rodziców zarówno od kłopotu i wysiłku, jak i dużych kosztów.

W uroczystości oficjalnego zakończenia roku szkolnego, jaką zorganizowano w Staszowskim Ośrodku Kultury, oprócz dyrekcji placówek, nauczycieli i specjalistów, podopiecznych oraz ich rodziców, udział wzięli zaproszeni samorządowcy i dyrektorzy innych szkół.

Rozpoczęto pokazem multimedialnym, zawierającym tegoroczny dorobek edukacyjny Przedszkola i OREW, a także relacje z wyjazdów integracyjnych, spotkań, imprez i festiwali. Po złożeniu życzeń i gratulacji, które odebrała dyr. Halina Łabuda, rozpoczął się przegląd przedstawień artystycznych, przygotowany przez nauczycieli i wychowanków obydwu placówek.

Tekst i foto: Jan Mazanka

Najnowsze

W serwisie

Polecamy

Projekty

Publikacje