PowiatStaszowski

Home / Aktualności
Autor:Publikacja: Aleksandra Konefał

,,Perłowy” 35. festiwal kolęd i pastorałek

 

Impreza, która na stałe wpisała się w poświąteczny pejzaż artystyczny  Staszowa, ma bardzo długą tradycję. Tegoroczny, Regionalny Festiwal Kolęd i Pastorałek, którego finaliści zaprezentowali swoje wykonania w niedzielę 21 stycznia br. w kościele pw. św. Barbary, odbył się po raz 35!

Wszystkich wykonawców i parafian obecnych na koncercie serdecznie powitał proboszcz ks. Grzegorz Jeż, który gorąco podziękował zarówno artystom, jak i opiekunom, za zaangażowanie w realizację tego wydarzenia.

Jury konkursu w składzie: przewodnicząca – Anna Gogola – dyrektor Staszowskiego Ośrodka Kultury oraz członkowie: ks. proboszcz Grzegorz Jeż i Grzegorz Chyc – instruktor ds. edukacji muzycznej w Staszowskim Ośrodku Kultury, przyznali nagrody w VII kategoriach.

▪ w kategorii I wszystkie miejsca na podium zajęły dzieci z Przedszkola w Bogorii: 1. miejsce – Alicja Maj, 2. miejsce – Lena Sadłocha i 3. miejsce Edyta Glibowska.

▪ w kategorii II: 1. miejsca nie przyznano, 2. miejsce ex aequo – ,,Biedronki” z Przedszkola nr 4 w Staszowie i ,,Słoneczka” z Przedszkola nr 8 w Staszowie, 3. miejsce Przedszkole nr 3 w Staszowie,

▪ w kategorii III: 1. miejsce – Patryk Pyzik z Niepublicznej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Staszowie, 2. miejsce – Julia Wójcik zgłoszona indywidualne i Ewa Jaskuła z Niepublicznej Szkoły Muzycznej w Staszowie, 3. miejsce – Krystian Sadłocha z Gminnego Ośrodka Kultury w Bogorii i Joanna Nieckarz z Niepublicznej Szkoły Muzycznej w Staszowie, wyróżnienia – Marcel Seweryniak z Niepublicznej Szkoły Muzycznej w Staszowie i Maria Baron z Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Szydłowie,

▪ w kategorii IV: 1. miejsce – Lena Barabasz zgłoszona indywidualnie, 2. miejsce – Jaromir Janicki z ZPO w Mostkach i Sara Kuklewska z Niepublicznej Szkoły Muzycznej w Staszowie, 3 miejsca nie przyznano,

▪ w kategorii V: 1. miejsce – Gabriela Kozik z Niepublicznej Szkoły Muzycznej w Staszowie, 2. miejsca nie przyznano, 3. miejsce – Wiktor Urbański z Liceum Ogólnokształcącego w Staszowie i Nikodem Kuklewski z Niepublicznej Szkoły Muzycznej w Staszowie,

▪ w kategorii VI przyznano tylko 1. miejsce dla Anny Tokarskiej i wyróżnienie dla Zbigniewa Walenciaka,

▪ w kategorii VII: 1. miejsce – Kapela Ludowa z Gościeradowa i Zespół Śnieżynki z ZPO w Koniemłotach, 2. miejsce – Chór Parafii Koniemłoty, 3. miejsce – schola ,,Perełki” z parafii Koniemłoty, ,,Roześmiane nutki” z ZPO w Mostkach i Singers QR z Gminnego Centrum Kultury w Rytwianach.

Organizatorami tegorocznego festiwalu, który odbył się pod patronatem Miasta i Gminy Staszów oraz Powiatu Staszowskiego, byli: Staszowski Ośrodek Kultury i Parafia św. Barbary w Staszowie. Uczestnicy koncertu finałowego otrzymali dyplomy i upominki.

Tekst i foto: Jan Mazanka

Najnowsze

W serwisie

Polecamy

Projekty

Publikacje