PowiatStaszowski

Home / Aktualności
Autor:Publikacja: leon

Elektronicy z Połańca na medal!

II miejsce w Polsce w konkursie MŁODY WYNALAZCA oraz ZŁOTY MEDAL Międzynarodowych Targów Wynalazczości INTARG w Katowicach 4-5 czerwca 2019r. - Szymon Siepka IV A TE i Marcin Jędryka III A TE za pracę Innowacyjny system: TRZYMAJMY SIĘ RAZEM!

Nagrody dodatkowe: sprzęt firmy MOTOROLA, voucher EMPIKu, wyjazd do Brukseli – reprezentowanie polskiej myśli technicznej w trakcie obchodów Święta Niepodległości (m.in w Parlamencie Europejskim!).

Kto jeszcze z młodych wynalazców świętował? Zespół Szkół nr 6 Jastrzębie, Techniczne Zakłady Naukowe Częstochowa, Politechnika Krakowska …. i w tym gronie, (jak co roku od lat) TECHNICY ELEKTRONICY z Połańca.
06 czerwca 2019 w siedzibie Naczelnej Organizacji Technicznej NOT Szymek i Marcin, odbierają nagrody w Olimpiadzie Innowacji Technicznych 2019 – tytuły finalistów szczebla centralnego, wstęp na studia i 100% z części teoretycznej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

Z nami warto – ELEKTRONIK zaprasza kandydatów – rekrutacja 2019 jeszcze trwa.
Czy u nas trzeba się uczyć? TAK! Czy warto … 100 x TAK 🙂
Czy inspirujemy, wspieramy? To niech powiedzą Wasi starsi koledzy!
My jesteśmy pewni jednego:
ELEKTRONIK w Połańcu to EDUKACJA TWORZONA PRZEZ PASJONATÓW 🙂

Składamy podziękowania dla:
– ENEA (nasz SUPER partner w realizacji edukacyjnych marzeń)
– EUROBUSINESS HALLER – za perfekcyjną organizację i wspieranie młodych talentów …od bardzo wielu lat 🙂

Innowacyjny system TRZYMAJMY SIĘ RAZEM!, składa się z dwóch filarów:
– opaski na rękę z modułem Wi-Fi ESP8266
– dedykowanej aplikacji na smartfony z systemem Android
System działa na zasadzie, że opaski poprzez wgrany program do modułu ESP8266 łączą się z smartfonem i z zainstalowaną na nim dedykowaną aplikacją za pomocą sieci Wi-Fi, której źródłem jest też ten sam telefon bądź zewnętrzny router. Gdy któryś użytkownik opaski wyjdzie poza zasięg sieci to aplikacja powiadomi o tym opiekuna za pomocą sygnału dźwiękowego.

Gdzie i komu to się może przydać? – opowiada Szymek Siepka (tegoroczny absolwent Technikum Elektronicznego)
Z systemu mogą korzystać zróżnicowane grupy osób, których cechą wspólną jest to, że nie były w stanie same wykonać takiego urządzenia. TO MY ułatwiliśmy im życie. Podczas prac nad rozwojem naszego pomysłu zauważyliśmy, że ma on więcej zastosowań niż początkowo przypuszczaliśmy. Osoby, którym może się przydać nasz projekt „Trzymajmy się razem!” :

  • Osoby cierpiące na chorobę Alzheimera oraz ich bliscy,
  • Osoby niepełnosprawne oraz ich opiekunowie,
  • Nauczyciele podczas wycieczek bądź wyjazdów szkolnych,
  • Rodzice wyjeżdżający na wakacje z swoimi pociechami,
  • Opiekunowie/piloci zorganizowanych wycieczek turystycznych, Jesteśmy przekonani, że lista osób, które z powodzeniem mogą skorzystać z naszego pomysłu jest o wiele dłuższa.

Wykonany przez nas prototyp innowacyjnego systemu „Trzymajmy się razem” działa zgodnie z założeniami jakie ustaliliśmy na początku naszych prac. Wykorzystane przez nas elementy elektroniczne do budowy układu opaski kosztowały około 30 zł. Natomiast napisane przez nas oprogramowanie oraz aplikacja nie wymagały od nas wkładu finansowego, ponieważ do ich pisania wykorzystaliśmy darmowe środowiska programistyczne. Tym samym udało się nam również zrealizować kolejne założenie, aby nasz pomysł był w praktyce tani. Dzięki temu zdajemy sobie sprawę, że gdyby system „Trzymajmy się razem” udało się wprowadzić do masowej produkcji- cena produkcji jak i czas uległy by zmniejszeniu – mówi Marcin Jędryka (uczeń III klasy Technikum Elektronicznego).

Zalety systemu: system jest pomocny dla ludzi niepełnosprawnych, chorych oraz dzieci, wyprodukowana opaska jest tania, prosty i łatwy w obsłudze interfejs naszej aplikacji, duża ilość użytkowników, system jest cały czas rozwijany i wspierany. Istnieją podobne rozwiązania ale TRZYMAJMY SIĘ RAZEM jest zrealizowane w innowacyjny sposób (zarówno pod kątem możliwości współpracy dużej liczby opasek) jak i niuansów rozwiązań technicznych (zarówno sprzęt jak i sposób programowania).
Więcej o szczegółach … nie powiemy – konkurencja zza Wielkiego Muru zawsze czuwa 😉

Najnowsze

W serwisie

Polecamy

Projekty

Publikacje