PowiatStaszowski

Home / Aktualności / Galerie zdjęć i materiały wideo
Autor:Publikacja: Paulina Majczak

ŚWIĘTOKRZYSCY TERYTORIALSI DOSTARCZYLI NIEZBĘDNY TLEN

 

Do Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej MSWiA w Kielcach żołnierze 10 ŚBOT dostarczyli niezbędny lek. 48 butli przywieźli do kieleckiego szpitala z Chorzowa. Jest to jeden z wielu elementów wsparcia udzielany służbie zdrowia przez żołnierzy.
Dostarczenie niezbędnego leku, jakim jest tlen, do kieleckiego szpitala MSWiA, który jest przeznaczony dla pacjentów z podejrzeniem lub zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 to jeden z wielu sposobów pomocy. Żołnierze 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej wraz z żołnierzami 25 Brygady Kawalerii Powietrznej całodobowo, siedem dni w tygodniu wspierają personel tej placówki medycznej. Mundurowi są obecni 24 godziny na dobę, by pomagać również w dostarczaniu dowiezionego tlenu na odziały. Ubrani w odpowiednie środki ochrony indywidualnej dostarczają 100 kilogramowe butle z tlenem bezpośrednio do łóżek pacjentów. Również w powyższej placówce żołnierze obsługują aplikację ELC, czyli ewidencję wolnych łóżek covidowych. Dzięki temu wojewódzki koordynator ratownictwa medycznego oraz załogi karetek covidowych mają aktualną informacje o wolnych łóżkach dla chorych na COVID-19 w tej placówce.
Żołnierze 10. ŚBOT od wielu miesięcy, walcząc z wirusem SARS-CoV-2, pomagają świętokrzyskiej służbie zdrowia. Obecnie świętokrzyscy żołnierze WOT wspierają 21 jeden placówek medycznych w naszym regionie. Pobierają wymazy, opiekują się chorymi w izolatorium, dostarczają tlen, mierzą temperaturę oraz prowadzą triage przed wejściami do placówek, obsługują aplikację ELC.
Świętokrzyscy Terytorialsi wspierają również inne obszary. Pomagają Stacjom Sanitarno-Epidemiologicznym w pracach administracyjnych, wspierają w opiece nad pensjonariuszami domy pomocy społecznej, pomagają ośrodkom pomocy społecznej w dystrybucji żywności, wspierają również policję w sprawdzaniu osób na kwarantannie.
W całej Polsce żołnierze WOT realizują operację pod nazwą „Trwała Odporność”. Jej cel skupia się w pięciu słowach: Zapobiegaj, Identyfikuj, Izoluj, Wspieraj, Odtwarzaj. Oprócz żołnierzy WOT w działania szeroko angażowani są żołnierze zawodowi z jednostek z innych rodzajów sił zbrojnych podległych Dowództwu Generalnemu RSZ, Inspektoratowi Wsparcia SZ oraz Dowództwu Garnizonu Warszawa.

 

Najnowsze

W serwisie

Polecamy

Projekty

Publikacje