PowiatStaszowski

Home / Aktualności / Czas wolny / Galerie zdjęć i materiały wideo
Autor:Publikacja: Aleksandra Konefał

Starostowie Dożynek

 

Starostami tegorocznych Dożynek Powiatowych i Gminnych w Połańcu, jakie odbędą się w niedzielę 3 września br. będą: Urszula Nowak z Turska Małego w gminie Połaniec i Mateusz Pietrzyk z Gościńca w gminie Bogoria.

Pani Urszula Nowak wraz z mężem Szymonem posiada gospodarstwo rolne o powierzchni 20 hektarów, nastawione na produkcję roślinną. W strukturze zasiewów dominują zboża. Pani Urszula od 20 lat pracuje także zawodowo, obecnie w spółce Elpolab. Od lat zaangażowana jest w działalność społeczną, m.in. w Kole Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich w Tursku Małym, w którym pełni funkcję wiceprzewodniczącej. Jest również członkinią miejscowej jednostki OSP. Pasją pani Urszuli jest ogrodnictwo, w pielęgnacji kwiatów i krzewów pomagają dzieci: Andrzej, Adam i Amelia.

Pan Mateusz Pietrzyk, z zawodu technik rolnik, wraz z żoną Anną prowadzi gospodarstwo rolne o powierzchni 40 hektarów. Produkcja roślinna, w części podporządkowana jest chowie 30 opasów rasy simental. W uprawie dominują: kukurydza, pszenica i żyto. Siano i sianokiszonki pochodzą z własnych użytków zielonych. Pan Mateusz pełni także funkcję sołtysa sołectwa Kiełczyna, jest fanem piłki ręcznej, kibicuje KS Barlinek Industria Kielce. Państwo Pietrzykowie wychowują 3-letniego synka Oliwiera.

Tekst i foto: Jan Mazanka