PowiatStaszowski

Home / Aktualności
Autor:Publikacja: Aleksandra Konefał

OGROMNY SUKCES ucznia Zespołu Szkół w Połańcu

 

Paweł Komasara IVA TE został LAUREATEM Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej w grupie elektryka.

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej organizowana jest pod patronatem Ministra Edukacji. Organizatorem Olimpiady jest Akademia Górniczo–Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie. Uczestnikami Olimpiady mogą być uczniowie czteroletnich liceów ogólnokształcących, pięcioletnich techników, branżowych szkół I i II stopnia.

Olimpiada odbywa się trójstopniowo. Uczniowie rozwiązują test złożony z 40 zadań, następnie najlepszych 16 uczniów wykonuje taki sam zestaw dwóch zadań laboratoryjno-projektowych, korzystając z aparatury i sprzętu o identycznej funkcjonalności., a po zakwalifikowaniu się do finału czeka na nich odpowiedź ustna z wylosowanego zestawu 3 pytań przed komisją konkursową i publicznością.

Trudniejszej wersji olimpiady,… chyba już nie można opracować (2 x teoria + 2 x praktyka z wiedzy i umiejętności z kilku przedmiotów zawodowych), a na koniec stresujący występ w wersji „na żywo” przed jury i publicznością.

Paweł Komasara zajął 4. miejsce spośród najlepszych uczniów ze wszystkich szkół w Polsce.

Na liście finalistów i laureatów od lat pojawiają się uczniowie z najlepszych TECHNIKÓW w Polsce (Kraków, Białystok, Lublin, Nowy Sącz,… i Połaniec). A teraz najlepsze – Paweł zdobył tytuł laureata w kategorii ELEKTRYKA (co świadczy o jego niesamowitej wszechstronności, bo przecież jest ELEKTRONIKIEM).

Pełen szacunek dla wiedzy Pawła i moc gratulacji – to nie jest przypadek, bo od bardzo długiego czasu przygotowywał się rozwiązując setki pytań teoretycznych i zadań praktycznych).

PAWEŁ jesteś WIELKI! B.R.A.W.O.

W olimpiadzie duży sukces osiągnął też Kamil Kapuściński z klasy IIATE, który zajął 16 miejsce w Polsce w kategorii elektronika.

Beata i Mariusz Zyngier

 

Najnowsze

W serwisie

Polecamy

Projekty

Publikacje