PowiatStaszowski

Home / Aktualności / Galerie zdjęć i materiały wideo
Autor:Publikacja: Ewelina Walczak

Razem w marszu godności

 

W dniu 5 maja obchodzimy Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. W Polsce to również Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Od kilku lat Zarząd Staszowskiego Koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną organizuje ,,Marsz Godności” w którym, oprócz podopiecznych i członków ich rodzin, uczestniczą księża, przedstawiciele władz samorządowych powiatu oraz miasta i gminy Staszów, uczniowie staszowskich szkół, przedszkolaki, pracownicy Ośrodków Pomocy Społecznej, a także przedsiębiorcy wspierający działalność Staszowskiego Koła.
Jak co roku pochód ubezpieczany przez staszowskich policjantów przeszedł sprzed Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego przy ul Szpitalnej, ulicą Kolejową i Krakowską na staszowski Rynek, a następnie ulicami Opatowską i Wschodnią do Kościoła Dolnego Sanktuarium św. Jana Pawła II, gdzie proboszcz parafii św. Bartłomieja w Staszowie ks. kan. Szczepan Janas, odprawił mszę świętą w intencji podopiecznych Staszowskiego Koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, ich rodzin i wszystkich uczestników marszu.

Tekst i foto: Jan Mazanka

Najnowsze

W serwisie

Polecamy

Projekty

Publikacje