PowiatStaszowski

Home / Aktualności / Czas wolny
Autor:Publikacja: Aleksandra Konefał

„ZOSTAŃ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM,🎅 ODDAJ KREW”

 

„ZOSTAŃ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM,🎅 ODDAJ KREW” to przewodnie hasło zbliżającej się akcji krwiodawstwa przeznaczonej dla małych pacjentów  Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego z Oddziału Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Kielcach. Każdy z nas tego dnia będzie mógł zostać Świętym Mikołajem🎅 i podarować bezcenny prezent 🎁 jakim jest krew. Wydarzenie odbędzie się na terenie Zespołu Szkół w Połańcu, 21grudnia 2023r., w godz. od 9:00 do 12:00.

➡Krwiodawcą może zostać każda zdrowa osoba w wieku od 18 do 65 lat. Przed oddaniem krwi należy wypocząć, dobrze nawodnić organizm, zjeść lekkostrawny posiłek oraz zabrać ze sobą dowód tożsamości.

Dobrocią warto się dzielić, dlatego zabierzcie ze sobą  znajomego! Razem przyczyńcie się do ratowania zdrowia oraz życia drugiego człowieka! ❤ W grupie siła!

➡ Podczas akcji na krwiodawców czekał będzie Mikołaj ‍🎄 z upominkami oraz Jego pomocnicy z Klub Motocyklowy Rain Riders Połaniec.  Klubowicze oraz Szkolne Koło Wolontariatu Zespół Szkół im. Oddziału Partyzanckiego AK „Jędrusie” w Połańcu  przewidzieli wspólne kolędowanie przy Szopce Bożonarodzeniowej.

Nie zabraknie również akcji pomocowej. Będziemy zbierać dary dla podopiecznych z domu dziecka       w Łoniowie i Pacanowie. Informujemy że  w okresie przedświątecznym na terenie sieci sklepów Stokrotka 🍀tj. Połaniec, Łoniów, Wadowice Dolne oraz Szczucin prowadzone będą zbiórki darów ❤.

Dla miłośników zimowych kąpieli Klubowicze, druhowie z Ochotnicza Straż Pożarna w Połańcu oraz zaprzyjaźniony klub Morsy Staszów  przewidzieli wspólne morsowanie. Atmosfery doda mobilna sauna polowa która zadba o śmiałków i doda Im gorącej atmosfery.

Zwieńczeniem wydarzeń na krwiodawców i przyjaciół przewidziana jest wspólna wigilijna kolacja.

Zapraszamy i do zobaczenia o godzinie 9:00 na fotelu dawcy. Pamiętajcie o czapeczkach Mikołaja 🎄

Z klubowym pozdrowieniem ,, bo łączy Nas krew która ratuje życie, bo tętni w Nas dobro.

 

Najnowsze

W serwisie

Polecamy

Projekty

Publikacje