PowiatStaszowski

Home / Aktualności / Galerie zdjęć i materiały wideo
Autor:Publikacja: Paulina Majczak

Zmiana na stanowisku komendanta powiatowego Policji w Staszowie

 

W dniu 4 lutego br., w Komendzie Powiatowej Policji w Staszowie odbyła się uroczystość pożegnania, odchodzącego na emeryturę, komendanta powiatowego insp. Leszka Dębowskiego i powołania na to stanowisko mł. insp. Grzegorza Majsaka, dotychczasowego pierwszego zastępcę komendanta powiatowego policji w Kazimierzy Wielkiej. Ze względu na obostrzenia pandemiczne uroczystość miała ograniczony charakter. Komendę Wojewódzką Policji w Kielcach reprezentował Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach nadinsp. dr Jarosław Kaleta, który serdecznie podziękował insp. Leszkowi Dębowskiemu za 31 służby w policji.
W imieniu władz samorządowych powiatu staszowskiego, za ponad 5-letnią służbę dla bezpieczeństwa obywateli ziemi staszowskiej, insp. Leszkowi Dębowskiemu podziękował starosta Józef Żółciak, wręczając bukiet kwiatów i grawerton o następującej treści: ,,W związku z zakończeniem przez Pana Inspektora służby w policji i przejściem na zasłużoną emeryturę, w imieniu władz samorządowych powiatu staszowskiego, pragniemy złożyć najserdeczniejsze podziękowania za ponad 5–letnią współpracę, w czasie pełnienia przez Pana funkcji Komendanta Powiatowego Policji w Staszowie. We wdzięcznej pamięci zachowamy szereg wspólnie zrealizowanych inicjatyw oraz współpracę w ramach Komisji Bezpieczeństwa i Porządku, co było dla nas zaszczytem i przyjemnością. Jesteśmy pełni uznania dla osiągnięć Pana Inspektora, zarówno w obszarze poprawy bezpieczeństwa obywateli ziemi staszowskiej, jak też warunków służby Pańskich Podkomendnych. Gorąco życzymy długich lat w zdrowiu, wypoczynku i realizacji zamierzeń oraz pomyślności w życiu rodzinnym”.
W piśmie, podpisanym przez starostę Józefa Żółciaka i przewodniczącego Rady Powiatu Grzegorza Rajcę, przekazanym wraz z kwiatami mł. insp. Grzegorzowi Majsakowi czytamy: ,,W imieniu władz samorządowych powiatu staszowskiego, pragniemy złożyć Panu najserdeczniejsze gratulacje z okazji objęcia obowiązków Komendanta Powiatowego Policji w Staszowie. Gorąco życzymy samych sukcesów w realizacji wszystkich planów i zamierzeń służących tworzeniu bezpiecznych warunków życia obywateli ziemi staszowskiej. Wierzymy również, że sprawowanie tej zaszczytnej funkcji, będzie dla Pana bogatym źródłem osobistych radości i satysfakcji. Pragniemy zadeklarować wolę wszechstronnej współpracy w ramach Komisji Bezpieczeństwa i Porządku, a także w realizacji zadań i przedsięwzięć, podejmowanych przez Pana Komendanta, a także przez Pańskich współpracowników, dla dobra i bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu. Prosimy również o przyjęcie jak najlepszych życzeń wszelkiej pomyślności w życiu osobistym”.
Podobne podziękowania i życzenia obydwu komendantom złożył burmistrz miasta i gminy Staszów Leszek Kopeć.
Przechodzący na emeryturę insp. Leszek Dębowski serdecznie podziękował swoim podkomendnym za współpracę, a mł. insp. Grzegorzowi Majsakowi życzył sukcesów i zadowolenia ze służby na stanowisku komendanta powiatowego policji w Staszowie. Insp. Grzegorz Majsak wyraził zadowolenie z nominacji na to stanowisko, z nadzieją na realizację przyszłych zadań i inicjatyw, we współpracy zarówno z samorządami, jak też ze stowarzyszeniami i środowiskami ziemi staszowskiej.

Tekst: Jan Mazanka
Foto: mł. asp. Joanna Szczepaniak, Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Staszowie

 

Najnowsze

W serwisie

Polecamy

Projekty

Publikacje