PowiatStaszowski

Home / Aktualności
Autor:Publikacja: Aleksandra Konefał

Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie oferuje szeroki zakres kierunków kształcenia

 

Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie oferuje szeroki zakres kierunków kształcenia, kompleksowe wsparcie ze strony doświadczonych pedagogów, rozwinięte zaplecze techniczno-naukowe oraz ułatwiony dostęp do obiektów sportowych. To wszystko sprawia, że nasi uczniowie mogą bez przeszkód doskonalić swoje umiejętności, ale także rozwijać zainteresowania, o czym świadczą ich sukcesy w różnego rodzaju konkursachi olimpiadach, które rokrocznie przynoszą naszej szkole chlubę nie tylko na tle lokalnej areny, ale i w skali ogólnopolskiej.

W bieżącym roku szkolnym uczniom klasy mechatronicznej udało się wywalczyć platynowe indeksy na Politechnikę Świętokrzyską w ramach uznania za projekt „Inteligentny budzik”. W Turnieju Maszyn Wiatrowych PGE drużyna z naszej szkoły zakwalifikowała się do ścisłego finału, natomiast uczennica technikum informatycznego została już po raz drugi finalistką Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawie i Wymiarze Sprawiedliwości oraz laureatką Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawie, uzyskała trzeci wynik w kraju, zdobywając przez to indeksy na kilkanaście uczelni w całej Polsce. Wspomniane sukcesy nie są dziełem przypadku, lecz zjawiskiem powtarzalnym. W roku szkolnym 2020/2021 uczennica naszej szkoły uzyskała tytuł laureata Olimpiady Wiedzy o Mediach, kolejnej udało się zdobyć zwolnienie z matury z języka polskiego z tytułu finalisty Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Literaturze i Języku Polskim, uczeń klasy budowlanej został laureatem XXXIV Olimpiady Wiedzy Budowlanej, a drużyna informatyków zajęła drugie miejsce w kraju w konkursie Motorola Science Cup.

Staszicówka aktywnie angażuje się także w działania charytatywne. W tym roku zorganizowaliśmy m.in. zbiórkę dla ucznia naszej szkoły Konrada, który zmaga się z nowotworem kości, w okresie świątecznym nasz prężnie działający wolontariat organizował pomoc dla zwierząt ze schroniska w Strzelcach, a w związku z obecnym stanem wojny na Ukrainie, szkolny zespół „Staszicówka Band” zagrał specjalny koncert dla naszych sąsiadów. Odbył się także kiermasz dobroczynny, z którego dochody zostały przeznaczone na pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Nie mniej ważnym aspektem działalności naszej szkoły są możliwości, jakie ona daje w zakresie podnoszenia kwalifikacji zawodowych. Dzieje się to dzięki różnego rodzaju projektom i kursom, które za pośrednictwem szkoły są oferowane uczniom. Taką inicjatywą był program kwalifikacje 2025, dzięki któremu młodzież mogła zdobyć certyfikaty uznawane na terenie całej UE.

Wspomniany na początku ułatwiony dostęp do infrastruktury sportowo-rekreacyjnej umożliwia organizację szerokiej gamy zajęć pozalekcyjnych, w tym co jest wyjątkowe dla naszej szkoły – zajęć ze strzelectwa. Szkolna drużyna co roku godnie reprezentuje nasz region w ogólnopolskich zawodach strzeleckich „O Srebrne Muszkiety”.

Tam gdzie talent i zapał młodzieży spotyka się z motywującą i wspierającą postawą nauczycieli, tam gdzie uczą, że wytrwałą pracą można wszystko zdobyć, tam właśnie – w naszej szkole – umiejętności przekuwane są w tryumfy.

Społeczność Staszicówki

Najnowsze

W serwisie

Polecamy

Projekty

Publikacje