PowiatStaszowski

Home / Aktualności / Galerie zdjęć i materiały wideo / Inwestycje
Autor:Publikacja: leon

Zakończono kolejne inwestycje drogowe

Powiat staszowski systematycznie prowadzi remonty na drogach powiatowych. W dniu 14 czerwca br., dokonano odbioru przebudowy drogi powiatowej 0787T Pokrzywianka - Łukawica na odcinku Witowice – Olbierzowice.

Wartość inwestycji to: 88 tys. 717 zł z czego wkład finansowy powiatu staszowskiego to: 44 tys. 359 zł, a gminy Bogoria: 44 358 zł. Długość przebudowanego odcinka wynosi 460 metrów. Olbierzowice to miejscowość położona na granicy powiatu staszowskiego oraz sandomierskiego. W odbiorze uczestniczyli: starosta staszowski Józef Żółciak, wójt gminy Bogoria Marcin Adamczyk, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Staszowie Mirosław Bernyś, specjalista Adam Jur z ZDP w Staszowie, radna gminy Bogoria Jolanta Wyrzykowska oraz kierownik budowy Krzysztof Kępa – prezes Przedsiębiorstwa Robót Drogowych Staszów.

Odbiór drogi w Olbierzowicach był okazją do sprawdzenia postępu prac na innych remontowanych odcinkach dróg, m.in. również na drodze powiatowej 0787T Pokrzywianka – Łukawica, prowadzącej do miejscowości Wagnerówka w gminie Bogoria, gdzie przebudowywane jest 1400 m drogi. Wartość szacunkowa inwestycji to 204 tys. 896 zł. Inwestycja jest dofinansowana z dotacji MSWiA na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.
Przy okazji, starosta staszowski Józef Żółciak i wójt gminy Bogoria Marcin Adamczyk oraz przedstawiciel Kopalni Dolomitów S.A. w Sandomierzu Sebastian Zając, spotkali się z mieszkańcami miejscowości Budy. Rozmowa dotyczyła kwestii bezpieczeństwa, w związku z natężonym w tej miejscowości ruchem pojazdów ciężarowych, co związane jest z eksploatacją złóż kopalni. Rozmowy z mieszkańcami pozwoliły na wypracowanie wspólnego stanowiska w kwestii zapewnienie większego bezpieczeństwa.

Tekst i foto: Paulina Majczak

Najnowsze

W serwisie

Polecamy

Projekty

Publikacje