PowiatStaszowski

Home / Aktualności
Autor:Publikacja: Aleksandra Konefał

Zainaugurowano Fundusz

 

W dniu 8 maja br. w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się spotkanie z przedstawicielami świętokrzyskich organizacji pozarządowych, podczas którego zainaugurowano działalność Świętokrzyskiego Funduszu Lokalnego 2024.

Podczas otwarcia konferencji wojewoda świętokrzyski Józef Bryk powiedział, m.in.: ,,Organizacje pozarządowe są równorzędnym partnerem dla administracji państwowej w niesieniu pomocy dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują. Jesteście najbliżej ludzi. My zaś jesteśmy z wami przez cały czas i będziemy was wspierać, jak tylko będzie to możliwe”.

W spotkaniu uczestniczył dyrektor Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego Michał Braun, który w swoim wystąpieniu  podkreślił jak ważne, w obecnym spolaryzowanym świecie, są inicjatywy realizowane przez organizacje pozarządowe i społeczeństwo obywatelskie. Dyrektor Michał Braun poinformował o założeniach tegorocznych programów dotacyjnych NIW-CRSO, a także zapowiedział weryfikację prawa dotyczącego organizacji pozarządowych dla ułatwienia wykonywanych zadań i transparentności w przekazywaniu społecznościom lokalnym pieniędzy publicznych.

Przed zakończeniem spotkania prezes Fundacji im. Stefana Artwińskiego Kamil Kogut zaprezentował możliwości uzyskania wsparcie w ramach piątej edycji Świętokrzyskiego Funduszu Lokalnego. W przypadku młodych organizacji pomoc taka wynosi od 2000 do 6000 złotych, natomiast grup nieformalnych od 2000 do 5000 złotych. Nabór wniosków potrwa do 31 maja br.

Szczegółowe informacje dotyczące funduszy na www: NIW-CRSO, a także Fundacji im. Stefana Artwińskiego.

Tekst i foto: Jan Mazanka

Najnowsze

W serwisie

Polecamy

Projekty

Publikacje