PowiatStaszowski

Home / Aktualności / Galerie zdjęć i materiały wideo
Autor:Publikacja: Paulina Majczak

Z XXXIV Festiwalu Kolęd i Pastorałek

 

W niedzielę 22 stycznia br., odbył się, już po raz 34. Festiwal Kolęd i Pastorałek zorganizowany przez parafię św. Barbary w Staszowie i Staszowski Ośrodek Kultury. W koncercie finałowym wystąpili artyści wyłonieni przez jury konkursowe w przesłuchaniach online.

Jury przesłuchiwało zgłoszenia w składzie: przewodniczący, proboszcz parafii pw. św. Barbary w Staszowie ks. Grzegorz Jeż, Anna Gogola – dyrektor Staszowskiego Ośrodka Kultury, Krzysztof Laskowski – starszy inspektor ds. edukacji muzycznej. Wszystkich obecnych powitał proboszcz ks. Grzegorz Jeż, który także prowadził cały koncert. Festiwal rozpoczęto od gościnnego występu Orkiestry Grupy Azoty KiZChS ,,Siarkopol” S.A. w Grzybowie i dzieci przygotowujących się do I komunii świętej.
Finaliści zaprezentowali się w 7 kategoriach. W kategorii 1 przyznano trzy nagrody: I miejsce zajął Nikodem Rak z Woli Malkowskiej, II miejsce zajęła Marcelina Swat z Ostrowca Świętokrzyskiego, III miejsce zajęła Matylda Machowska z Bogorii. W kategorii 2, I miejsce zajęła Grupa „Elfy” z Przedszkola Publicznego w Połańcu, II miejsce ex aequo przyznano dwóm grupom przedszkolnym: „Starszaki i średniaki” z Publicznego Przedszkola „Kraina Uśmiechu” w Solcu oraz grupie „Kaczuszki” z Przedszkola nr 4 im. Tadeusza Kościuszki w Staszowie, III miejsce zajęła grupa 6-latki „Smerfy” z Przedszkola nr 8. im. J.Ch. Andersena z Oddziałami Integracyjnymi w Staszowie. W kategorii 3 przyznano 3 miejsca: I miejsce zajęła Aleksandra Piłat z Wiązownicy Małej, II miejsce zajęła Ewa Jaskuła z Niepublicznej Szkoły Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Staszowie, III miejsce zajął Adam Rudnik z Sielca. W kategorii 4 przyznano 2 nagrody: I miejsce zajęła Marcelina Obara z Tarnobrzega, natomiast miejsce II zajęła Sara Kuklewska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Strzegomiu. W kategorii 5, przyznano 3 miejsca: I miejsce zajęła Gabriela Kozik z Niepublicznej Szkoły Muzycznej w Staszowie, II miejsce zajęła Aneta Luks z Mobilnej Szkoły Muzycznej w Janowie Lubelskim, III miejsce zajęła Eliza Kurowska z Katolickiego LO im. św. Jadwigi Królowej w Sandomierzu. W kategorii 6, I miejsce zajęła Iwona Nowak ze Staszowa. W kategorii 7 przyznano 3 nagrody: I miejsce zajęła schola parafialna „Wiktorianki” przy Parafii Wniebowzięcia NMP w Oleśnicy, II miejsce ex aequo zajęły zespoły: „Wesołe Nutki” z Bogorii oraz „Singers QR” z Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Informacji Turystycznej w Rytwianach, III miejsce również ex aequo zajęły: Chór „Alema 8” z Przedszkola nr 8 w Staszowie, wychowankowie Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Staszowie oraz rodzice i dzieci z przedszkola nr 3 im. Papieża Jana Pawła II w Staszowie.
Koncert odbył się pod patronatem honorowym: starosty staszowskiego Józefa Żółciaka oraz burmistrza miasta i gminy Staszów Leszka Kopcia. Uczestnicy koncertu finałowego otrzymali dyplomy oraz upominki.

Tekst i foto: Paulina Majczak

Najnowsze

W serwisie

Polecamy

Projekty

Publikacje