PowiatStaszowski

Home / Aktualności / Galerie zdjęć i materiały wideo
Autor:Publikacja: Paulina Majczak

Z XXXIII Festiwalu Kolęd i Pastorałek

 

W niedzielę 16 stycznia br., po rocznej przerwie spowodowanej pandemią, wznowiono organizację Festiwalu Kolęd i Pastorałek, jaki od lat organizuje parafia św. Barbary i Staszowski Ośrodek Kultury. W tym roku impreza odbyła się w zmienionej lepszej formule, ograniczając występy ,,na żywo” do konkursu finałowego. Eliminacje i rozstrzygnięcie przeprowadzono w sposób zdalny. Drugą nowością było wprowadzenie festiwalu do kościoła św. Barbary, co nadało wydarzeniu większą rangę i bardziej religijny charakter. Wszystkich obecnych powitał proboszcz ks. Grzegorz Jeż, który także prowadził cały koncert.
Festiwal rozpoczęto od gościnnego występu: Orkiestry Grupy Azoty KiZChS ,,Siarkopol” S.A. w Grzybowie, Scholi Parafii św. Barbary i Chóru Dziecięco – Młodzieżowego Staszowskiego Ośrodka Kultury. W prezentacji finalistów wystąpiły zarówno zespoły jak i soliści, sklasyfikowani w 7 kategoriach. Kategorię 1. nie rozstrzygnięto, więc rozpoczęto od występów finalistów kategorii 2, w której zwyciężyły ,,Elfy” z Filii nr 1 Przedszkola w Połańcu, II miejsce ex aequo przyznano staszowskim grupom wokalnym z: Przedszkola nr 3 i Przedszkola nr 4. W kategorii 3. I miejsce zajęła Emilia Opozda z Brzezin, II miejsce Sara Kuklewska ze Strzegomia, a III Joanna Nieckarz również ze Strzegomia. W kategorii 4. I miejsce zajęła Lena Małodzińska z Padwii Narodowej, a II miejsce Nikodem Kuklewski ze Strzegomia. W kategorii 5. przyznano tylko I nagrodę, którą otrzymała Weronika Kotwa z Łagowa. W kategorii 6. przyznano dwie nagrody: I miejsce Martynie Wójcik z Opatowa i II miejsce Elizie Kurowskiej ze Staszowa. W kategorii 7. zwyciężyła Milena Widanka z Koniemłotów przed Zbigniewem Walenciakiem ze Staszowa. W kategorii 8. przyznano tylko I miejsce, które otrzymał chór ,,Alema 8” ze Staszowa.
Jury tegorocznego festiwalu pracowało w składzie: ks. Grzegorz Jeż oraz dyr. Anna Gogola i Krzysztof Laskowski ze Staszowskiego Ośrodka Kultury. Impreza odbyła się pod patronatem honorowym: starosty staszowskiego Józefa Żółciaka oraz burmistrza miasta i gminy Staszów Leszka Kopcia, a jej organizatorami byli: Parafia św. Barbary w Staszowie i Staszowski Ośrodek Kultury.

Tekst i foto: Jan Mazanka

Najnowsze

W serwisie

Polecamy

Projekty

Publikacje