PowiatStaszowski

Home / Aktualności
Autor:Publikacja: Aleksandra Konefał

Z turnieju wiedzy pożarniczej

 

W dniu 17 maja br. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sichowie Dużym odbyły się wojewódzkie eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież zapobiega pożarom”.

W turnieju, zorganizowanym przez Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP Województwa Świętokrzyskiego udział wzięło 39 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu całego województwa świętokrzyskiego, który w swoich kategoriach zwyciężyli na szczeblach eliminacji powiatowych. Eliminacje otworzył, witając wszystkich uczestników, a także zaproszonych gości druh Ryszard Januszek – dyrektor biura Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP Województwa Świętokrzyskiego. W pierwszym etapie konkursu należało odpowiedzieć w ciągu 30 minut na 30 pytań testowych. Do ścisłego finału troje uczniów w każdej z trzech grup wiekowych zakwalifikowano na podstawie dodatkowego rozstrzygnięcia. W skład jury weszli: druh dyr. Ryszard Januszek, st. bryg. Sławomir Pietrzykowski z Komendy Wojewódzkiej PSP w Kielcach i st. specjalista Karol Podsiadło z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu.

Ostatecznie w grupie uczniów Szkół Podstawowych: klasy I – IV zwyciężyła Agata Dorobczyńska ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Skarżysku-Kamiennej, II miejsce zajął Wiktor Bednarczyk ze Szkoły Podstawowej w Rudzie Malenieckiej, III miejsce zajął Kacper Śliwka ze Szkoły Podstawowej w Lemierzy w gminie Bałtów.

W grupie uczniów Szkół Podstawowych: klasy V – VIII zwyciężyła Oliwia Wąsala ze Szkoły Podstawowej w Nieciesławicach, pow. Jędrzejowski, II miejsce zajął Michał Płusa ze Szkoły Podstawowej w Tychowie Starym, gmina Mirzec, III miejsce zajął Rafał Majecki ze Szkoły Podstawowej w Kluczewsku, pow. Włoszczowski.

W grupie uczniów szkół ponadpodstawowych zwyciężył Mateusz Złotorowicz z LO nr 1 w Starachowicach, II miejsce zajął Damian Wosik z Zespołu Szkół nr 1 w Opatowie, III miejsce zajęła Magdalena Skiba z Zespołu Szkół w Staszowie.

Nagrody i dyplomy laureatom finałów wręczyli: wicewojewoda świętokrzyski Michał Skotnicki, zastępca komendanta wojewódzkiego PSP w Kielcach st. bryg. Grzegorz Rajca, wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP Województwa Świętokrzyskiego druh Wiesław Woszczyna i starszy specjalista Karol Podsiadło z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu. Dwoje najlepszych uczniów z każdej trójki będzie reprezentować województwo świętokrzyskie na eliminacjach centralnych, które odbędą się w dniach: 8 – 9 czerwca br. w Biskupinie.

Tekst i foto: Jan Mazanka

Najnowsze

W serwisie

Polecamy

Projekty

Publikacje