PowiatStaszowski

Home / Aktualności / Galerie zdjęć i materiały wideo
Autor:Publikacja: Aleksandra Konefał

Z rywalizacji ,,Grup Szybkiego Reagowania na Wodzie”

 

W dniu 28 sierpnia br. na Zalewie Chańcza rozegrano ,,19. Otwarte Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego Grup Szybkiego Reagowania na Wodzie”. Zawody zostały zorganizowane przez: Wojewodę Świętokrzyskiego Zbigniewa Koniusza we współpracy z Zarządem Wojewódzkim Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Zarządem Stowarzyszenia Świętokrzyskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Świętokrzyskim Oddziałem Polskiego Czerwonego Krzyża oraz Świętokrzyskim Komendantem Wojewódzkim Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach.

W zawodach wystartowało 39 zespołów z: Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczych Straży Pożarnych, Policji i Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Mistrzostwa rozpoczęto o godz. 9:00 oficjalnym otwarciem oraz omówieniem zasad i warunków bezpieczeństwa podczas poszczególnych konkurencji. Miłym akcentem w czasie otwarcia mistrzostw było wręczenie pucharów dla indywidualnych i zespołowych zwycięzców 15. Wędkarskich Mistrzostw Strażaków o Puchar Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. Zawody wędkarskie rozegrano w Chańczy, dzień wcześniej, 27 sierpnia br.

,,19. Otwarte Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego Grup Szybkiego Reagowania na Wodzie” rozegrano w 6 konkurencjach: ▪ w wyścigu równoległym na łodziach ▪ w wyścigu drużynowym na łodzi motorowej ▪ w wyścigu łodzią wiosłową na dystansie 100 m ▪ w wyścigu na pontonie z pagajami ▪ w reanimacji na fantomie ▪ w rzucie rzutką rękawową do celu. Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy uczestnictwa, które wręczył wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz. Sześć najlepszych drużyn otrzymało puchary i nagrody.
Klasyfikacja najlepszych 6 drużyn przedstawia się następująco:
I miejsce – Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 1 PSP Kielce,
II – Ochotnicza Straż Pożarna w Rakowie,
III – Ochotnicza Straż Pożarna w Śladkowie Małym,
IV – Ochotnicza Straż Pożarna w Woli Jachowej,
V – Ochotnicza Straż Pożarna w Klimontowie.
VI – Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 3 PSP Kielce.
Dodatkowy puchar dla najlepszej drużyny ufundował także starosta staszowski Józef Żółciak, wręczono również puchary i dyplomy dla najstarszego i najmłodszego zawodnika zawodów.
Mistrzostwa na trwale wpisały się w kalendarz sportów wodnych, są znakomitą okazją do wymiany doświadczeń, a także sprawdzenia przygotowania ratowników do wykonywania ich misji niesienia pomocy na wodzie.

Tekst i foto: Jan Mazanka

Najnowsze

W serwisie

Polecamy

Projekty

Publikacje