PowiatStaszowski

Home / Aktualności / Czas wolny / Galerie zdjęć i materiały wideo / Współpraca międzynarodowa
Autor:Publikacja: leon

Z realizacji projektu ,,Zasłużeni dla Polski”

Prace związane z realizacją kolejnych zadań projektu ,,Zasłużeni dla Polski” Szydłowskiego Towarzystwa Strzeleckiego, jaki otrzymał dofinansowanie z programu dotacyjnego ,,NIEPODLEGŁA” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przebiegają zgodnie z założonym harmonogramem.

Grupa odpowiedzialna za oprawienie zdjęć – 2 kompletów po 14 szt. z wizerunkami bohaterów projektu, pracuje w stolarni Zespołu Szkól w Staszowie przy ul. Koszarowej. Zdjęcia wraz z katalogami będą przekazane jako ekspozycja stała do Muzeum Ziemi Staszowskiej w Staszowie, a także do Polskiej Sobotnio-Niedzielnej Szkoły przy Kongresie Polaków Podola w Winnicy na Ukrainie.

Członkowie staszowskiej grupy artystycznej ,,Impresja” rozpoczęli malowanie 2 obrazów z postaciami bohaterów projektu, które także będą stanowić element ww. wystaw.

W niedzielę 30 lipca, br. autor projektu Jan Mazanka – członek honorowy Szydłowskiego Towarzystwa Strzeleckiego, spotkał się w Kielcach z prezesem Kongresu Polaków Podola Volodimirem Pavlovskim, w celu omówienia szczegółów włączenia się uczniów z Winnicy w realizację zadania projektowego polegającego na zbieraniu na terenie Ukrainy informacji o 10 postaciach które związane są swoim miejscem urodzenia i działalnością z Podolem.

Prezes Volodimir Pavlovskiy przebywał wraz z uczniami i nauczycielami Polskiej Szkoły Niedzielnej na obozie edukacyjnym w Kielcach na zaproszenie władz miasta. Od 10 lipca inna grupa uczniów tej szkoły przebywać będą na 10-dniowym turnusie w Staszowie i wtedy, przywożąc potrzebne materiały, włączy się realizację zadań projektowych.

Tekst i foto: Paulina Majczak i Jan Mazanka

Najnowsze

W serwisie

Polecamy

Projekty

Publikacje