PowiatStaszowski

Home / Aktualności / Galerie zdjęć i materiały wideo
Autor:Publikacja: Ewelina Walczak

Z mistrzostw Polski młodzików w zapasach

 

W dniach 4 – 5 listopada br. w hali Powiatowego Centrum Sportowego w Staszowie odbyły się kolejne zawody rangi krajowej w zapasach. Tym razem o tytuły mistrzów Polski w poszczególnych wagach w stylu wolnym walczyli zapaśnicy do lat 14.
Do Staszowa przyjechało 189 zawodników z 52 klubów. Po uroczystym otwarciu mistrzostw, w sobotę 4 listopada o godz. 9:30, rozpoczęto pierwsze walki eliminacyjne w poszczególnych kategoriach wagowych. Po przerwie obiadowej sobotnie zmagania na matach trwały do godz. 19:30.
Walki finałowe rozpoczęto zaraz po śniadaniu w niedzielę 5 listopada. W sumie wyłoniono 12 mistrzów Polski młodzików do lat 14 w stylu wolnym, w następujących kategoriach: ▪ 35 kg ▪ 38 kg ▪ 41 kg ▪ 44 kg ▪ 48 kg ▪ 52 kg ▪ 57 kg ▪ 62 kg ▪ 68 kg ▪ 75 kg ▪ 85 kg ▪ 100 kg. W klasyfikacji klubowej zwyciężył ZTA Zgierz, przed LKS Łódzka Akademia Zapasów i LKS Mazowsze Teresin.
Gościem honorowym zawodów był prezes Polskiego Związku Zapaśniczego, Andrzej Supron, który w dorobku sportowym ma srebrny medal olimpijski, a także złoty medal mistrzostw świata, dwa złote medale mistrzostw Europy oraz trzynaście tytułów mistrza Polski. Prezes Andrzej Supron serdecznie podziękował władzom powiatu staszowskiego i pracownikom Powiatowego Centrum Sportowego za kolejną wzorową organizację mistrzostw Polski w zapasach, tym razem młodzików U-14 w stylu wolnym.

Tekst i foto: Jan Mazanka

Foto z walk finałowych: Sławomir Rakowski

 

Najnowsze

W serwisie

Polecamy

Projekty

Publikacje