PowiatStaszowski

Home / Aktualności / Czas wolny
Autor:Publikacja: Aleksandra Konefał

XXI Mistrzostwa Grup Szybkiego Reagowania na Wodzie

 

W dniu 26 sierpnia br. na Zalewie Chańcza rozegrano ,,21. Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego Grup Szybkiego Reagowania na Wodzie”. Zawody zostały zorganizowane przez: Wojewodę Świętokrzyskiego Zbigniewa Koniusza we współpracy z Zarządem Wojewódzkim Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Zarządem Stowarzyszenia Świętokrzyskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Świętokrzyskim Oddziałem Polskiego Czerwonego Krzyża oraz Świętokrzyskim Komendantem Wojewódzkim Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach.

W zawodach wystartowało 48 drużyn z: Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczych Straży Pożarnych, Policji i Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Tegoroczne, ,,21. Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego Grup Szybkiego Reagowania na Wodzie” rozegrano w 6 konkurencjach:  w wyścigu równoległym na łodziach, w wyścigu drużynowym na łodzi motorowej, w wyścigu łodzią wiosłową na dystansie 100 m, w wyścigu na pontonie z pagajami, w reanimacji na fantomie, w rzucie rzutką rękawową do celu.

Przed rozpoczęciem ceremonii wręczenia pucharów i nagród, podpisano umowę o współpracy 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej,  reprezentowanej przez dowódcę płk. Sławomira Machniewicza z Wojewódzkim Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym w Kielcach, reprezentowanym przez prezesa Pawła Bryłę. Łącznie w zawodach startowało 48 drużyn, wszystkie zespoły pomyślnie zakończyły poszczególne konkurencje. Po zsumowaniu wyników sędzia główny Piotr Molasy – prezes Świętokrzyskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego odczytał wyniki. I miejsce zajęła JRG nr 1 Kielce, II miejsce – JRG nr 2 z Ostrowca Świętokrzyskiego, III miejsce – KP PSP z Sandomierza. Najlepszą drużyną żeńską okazały się druhny OSP Nowy Korczyn, a wśród mężczyzn triumfowała drużyna JRG nr 1 Kielce. Puchary, nagrody i dyplomy wręczali: wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz, świętokrzyski komendant wojewódzki PSP w Kielcach nadbryg. Krzysztof Ciosek, komendant wojewódzki policji w Kielcach nadinsp. Jarosław Kaleta i dowódca 10. ŚBOT płk Sławomir Machniewicz. Następnie wręczono puchary ufundowane przez wojewodę świętokrzyskiego Zbigniewa Koniusza i świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego PSP w Kielcach nadbryg. Krzysztofa Cioska, które otrzymały OSP Klimontów i PSP nr 1 Kielce. Najmłodszym zawodnikiem był Krzysztof Kapusta z OSP Klimontów, a najstarszym Jerzy Zychowicz z OSP Siedlce. Najlepszą drużyną OSP z powiatu staszowskiego zostali druhowie z Korytnicy, którzy otrzymali puchar starosty staszowskiego.

Tekst i foto: Paulina Majczak, Jan Mazanka

Najnowsze

W serwisie

Polecamy

Projekty

Publikacje