Wojewódzkie obchody Dnia Edukacji Narodowej

W dniu 13 października 2023 r. w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego w Kielcach odbyły się uroczyste Wojewódzkie Obchody Dnia Edukacji Narodowej. Przybyłych gości na gali przywitał wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz. Dyrektorzy, nauczyciele, pracownicy administracyjni szkół i placówek oświatowych przyjmowali życzenia, podziękowania za pracę i wkład w kształcenie i wychowanie młodzieży. Podczas obchodów uhonorowano pracowników oświaty z terenu województwa świętokrzyskiego, którzy wraz z gratulacjami odebrali z rąk organizatorów wydarzenia: wojewody świętokrzyskiego Zbigniewa Koniusza i świętokrzyskiego kuratora oświaty Kazimierza Mądzika odznaczenia państwowe, resortowe, nagrody Ministra Edukacji i Nauki oraz nagrody Kuratora Oświaty. Medale Komisji Edukacji Narodowej zostały wręczone przez dyrektora generalnego w Ministerstwie Edukacji i Nauki Sławomira Adamca. Podczas obchodów wojewódzkich „Medal Komisji Edukacji Narodowej” odebrali starosta staszowski Józef Żółciak oraz starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Kielcach Anna Sajkiewicz. „Medal Srebrny za Długoletnią Służbę” otrzymały Anna Palmąka oraz Anna Sobieniak z Liceum Ogólnokształcącego im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Staszowie. Podczas uroczystości swoje umiejętności artystyczne zaprezentowali uczniowie z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych.
Tekst: Paulina Majczak
Foto: Lucjan Piotrowski
- Wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz podziękował dyrektorom, nauczycielom, pracownikom administracji szkół za pracę i zaangażowanie w wychowanie młodych pokoleń.
- Dyrektor generalny w Ministerstwie Edukacji i Nauki Sławomir Adamiec oraz świętokrzyski kurator oświaty Kazimierz Mądzik wręczyli staroście staszowskiemu Józefowi Żółciakowi „Medal Komisji Edukacji Narodowej”.
- Osoby wyróżnione „Medalem Komisji Edukacji Narodowej” wraz z wręczającymi odznaczenie.
- „Medal Komisji Edukacji Narodowej” otrzymała także starszy wizytator kuratorium oświaty w Kielcach Anna Sajkiewicz (szósta od lewej).
- „Medal Srebrny za Długoletnią Służbę” otrzymały Anna Palmąka (piata od lewej) oraz Anna Sobieniak (trzecia od prawej) z Liceum Ogólnokształcącego im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Staszowie.
- Podczas uroczystości swoje umiejętności artystyczne zaprezentowali uczniowie z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych.
PowiatStaszowski





























