PowiatStaszowski

Home / Aktualności / Komunikaty i ogłoszenia
Autor:Publikacja: Piotr Wielecki

Wnioski na dofinansowanie turnusu rehabilitacyjnego i przedmiotów ortopedycznych oraz środków pomocniczych

 

Od 1 stycznia wnioski na dofinansowanie turnusu rehabilitacyjnego a także przedmiotów ortopedycznych można składać przez Internet

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Staszowie informuje, iż z dniem  1 stycznia 2020 roku można składać wnioski na następujące zadania  za zakresu rehabilitacji społecznej osób niepełnosprawnych dofinansowanych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych:
1. Dofinansowanie uczestnictwa osób niepełnosprawnych i ich opiekunów turnusach rehabilitacyjnych.
2. Dofinansowanie zaopatrzenia w przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze przyznawane osobom niepełnosprawnym na podstawie odrębnych przepisów.
Wykorzystując darmowy System SOW ( sow.pfron.org.pl ) można złożyć elektroniczny wniosek również w dzień wolny od pracy (już od 1 stycznia), podczas gdy wnioski papierowe są przyjmowane w dni robocze od 2 stycznia.
Wnioski można składać w siedzibie Centrum w pokoju nr B1 i B10 lub drogą pocztową na adres ul. Szkolna 4, 28-200 Staszów.
Wnioski będą przyjmowane drogą elektroniczną za pośrednictwem Platformy SOW (System Obsługi Wsparcia finansowego ze środków PFRON).
Podstawą złożenia wniosku w systemie SOW jest w szczególności:
– posiadanie kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub Profilu Zaufanego na platformie ePUAP. – zobacz, jakie to proste (materiał wideo w serwisie YouTube)

Link do materiałów na portalu SOW:
https://portal-sow.pfron.org.pl/opencms/export/sites/pfron-sow/sow/jst/aktualnosci/turnusy-rehabilitacyjne-i-przedmioty-ortopedyczne-zapraszamy-do-skladania-wnioskow-o-dofinansowanie-bez-wychodzenia-z-domu-/index.html

Informacja o stanie zdrowia

Informacja o wyborze turnusu

Klauzula informacyjna

Oświadczenie ochrony danych osobowych

Oświadczenie opiekuna

Wniosek lekarza o skierowanie na turnus

Wniosek o dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu RehabilitacjiOsób Niepełnosprawnych uczestnictwa w turnusie rehabilitacyjnym

Klauzula informacyjna ORTOP

Oświadczenie KK ORTOP

Oświadczenie ochrony danych osobowych ORTOP

Rodzaj i nazwa przedmiotu ortopedycznego

Wniosek o dofinansowanie do zaopatrzenia w przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze

Najnowsze

W serwisie

Polecamy

Projekty

Publikacje