PowiatStaszowski

Home / Aktualności / Galerie zdjęć i materiały wideo
Autor:Publikacja: Ewelina Walczak

W temacie COVID-19

 

Podczas spotkania w Starostwie staszowskim, w dniu 11 marca br., dokonano analizy sytuacji związanej z potencjalnym zagrożeniem zachorowaniami, wywołanymi przez koronawirusa. W posiedzeniu udział wzięli przedstawiciele władz powiatu oraz służb odpowiedzialnych za organizację i funkcjonowanie opieki zdrowotnej, a także realizację działań antykryzysowych: szpitala, sanepidu i Komendy Powiatowej PSP.

Prowadzący naradę, starosta staszowski Józef Żółciak, poinformował, m.in. o decyzji premiera Mateusz Morawieckiego w sprawie zawieszenia pracy szkół wszystkich szczebli i przedszkoli, od poniedziałku 16 marca, na najbliższe 2 tygodnie. W związku z tym, uczniowie zakwaterowani w Internacie Zespołu Szkół, w tym Ukraińcy z obwodu winnickiego, zostali odwiezieni do domu, a Internat przygotowano do pełnienia funkcji obiektu, w razie ewentualnej konieczności prowadzenia kwarantanny dla osób podejrzany o zarażenie koronawirusem. Swoje opinie na temat dotychczasowych, podjętych już rutynowych czynności, wyrazili: powiatowy inspektor sanitarny Bożena Głaz, dyrektor staszowskiego szpitala Paweł Wojtasik, pielęgniarka epidemiologiczna i pełnomocnik ds. Zintegrowanego Systemu Zarządzania Marzena Lech, komendant powiatowy PSP bryg. Rafał Gajewicz, naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego w Starostwie staszowskim Ryszard Stachura i dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Anna Ogórek.
Sytuację w powiecie staszowskim, oceniono także z perspektywy jej porównania do aktualnego stanu w województwie świętokrzyskim, gdzie jak dotąd (stan na 12 marca br.) nie odnotowano przypadków zakażenia koronawirusem. Łącznie, w okresie ostatnich kilku dni, do świętokrzyskich szpitali z podejrzeniem koronawirusa, trafiło około 30 osób. U wszystkich badania próbek dały wynik negatywny. Zazwyczaj okazywało się, że osoby te chorują na grypę.
Dla zminimalizowania prawdopodobieństwa rozprzestrzeniania się choroby COVID-19, Decyzją Starosty Staszowskiego z dnia 12 marca br., zawieszono działalność Powiatowego Centrum Sportowego, do dnia 25 marca br.

Tekst i foto: Jan Mazanka

Najnowsze

W serwisie

Polecamy

Projekty

Publikacje