PowiatStaszowski

Home / Aktualności / Galerie zdjęć i materiały wideo / Inwestycje
Autor:Publikacja: Ewelina Walczak

W sprawie Funduszu Dróg Samorządowych

 

W czwartek, 23 kwietnia br. odbyła się wideokonferencja z wojewodą świętokrzyskim Zbigniewem Koniuszem, której tematem był podział środków z Funduszu Dróg Samorządowych, na inwestycje w roku 2020.

Powiat staszowski, który na wideokonferencji reprezentował wicestarosta Leszek Guzal i dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Mirosław Bernyś, na wnioski złożone w roku ubiegłym, otrzymał dofinansowanie w wysokości 80% kosztów inwestycji dwóch zadań:

  1. przebudowy odcinka o długości 800 m w Wiązownicy Dużej, drogi powiatowej nr 0791T Sztombergi – Sulisławice. Wartość inwestycji – 830 tys. zł, kwota dofinansowania – 664 tys. zł, udział własny powiatu – 166 tys. zł, termin realizacji – 10 października 2020 roku,
  2. przebudowy odcinka o długości 850 m w Koniemłotach, drogi powiatowej nr 0835T Grzybów – Wymysłów. Wartość inwestycji – 458 tys. zł, kwota dofinansowania – 366 tys. 400 zł, udział własny powiatu – 91 tys. 600 zł, termin realizacji – 10 października 2020 roku.

Ogółem wartość obydwu zadań, realizowanych na terenie miasta i gminy Staszów,  wynosi 1 mln 288 tys. zł, w tym wysokość dofinansowania – 1 mln 30 tys. 400 zł, a wkład własny powiatu staszowskiego – 257 tys. 600 zł.

Po zakończeniu zasadniczego tematu wideokonferencji, wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz poinformował starostów o przesłaniu do szpitali powiatowych pisma – rekomendacji w sprawie postępowania z pacjentami w przypadkach innych chorób niż COVID-19, a także dotyczącego dostosowania organizacji pracy personelu szpitali do aktualnej sytuacji.

W dyskusji, wicestarosta Leszek Guzal zapytał wojewodę Zbigniewa Koniusza o perspektywy uruchomienia środków na dofinansowanie likwidacji skutków klęsk żywiołowych, w związku z pilną potrzebą odbudowy mostu w Podborku, w gminie Rytwiany. Jak stwierdził wojewoda Zbigniew Koniusz, z powodu obecnej sytuacji w kraju, decyzja w sprawie uruchomienia powyższych środków zostanie podjęta w najbliższym czasie. Wicestarosta Leszek Guzal poruszył także problem wysokich kosztów funkcjonowania powiatowych ośrodków kwarantanny, w których przebywa czasem zaledwie po kilka osób i zaproponował powołanie na terenie województwa 2 -3 takich ośrodków, świadczących usługi dla kilku powiatów. Wojewoda Zbigniew Koniusz obiecał rozpatrzeć w trybie pilnym utworzenia takich ośrodków i poprosił o przesłanie aktualnych danych, dotyczących liczby osób przebywających na kwarantannie w ośrodkach powiatowych.

                                                                                              Tekst i foto: Jan Mazanka

 

Najnowsze

W serwisie

Polecamy

Projekty

Publikacje