PowiatStaszowski

Home / Aktualności / Galerie zdjęć i materiały wideo
Autor:Publikacja: Ewelina Walczak

W intencji staszowskich rzemieślników

 

W niedzielę, 19 marca br. w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Staszowie, modlono się w intencji staszowskich rzemieślników, członków miejscowego Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców.

Mszę świętą odprawił ks. kan. Krzysztof Rusiecki, krajowy duszpasterz rzemiosła i proboszcz sandomierskiej parafii pw. Nawrócenia św. Pawła Apostoła. W wygłoszonej homilii ksiądz kanonik, m.in. wspomniał wizytę w Watykanie, w marcu 2000 roku, delegacji kilkuset polskich rzemieślników i spotkanie z Ojcem Świętym Janem Pawłem II.  Pod koniec kazania poprosił wiernych, aby nie ulegali kłamliwej propagandzie wrogich narodowi sił, dążących do obalenia porządku ustanowionego przez Boga, którego Jan Paweł II był gorliwym orędownikiem. Te złe siły – powiedział ks. kan. Krzysztof Rusiecki, nigdy się z tym nie pogodziły, najpierw próbowały go zabić, a teraz depczą wizerunek Ojca Świętego. Zaapelował, żeby katecheci i wychowawcy, regularnie przybliżali nauczanie naszego Papieża, a samorządy, szkoły i różne instytucje, których jest patronem, pielęgnowały o nim pamięć.

We mszy świętej, oprócz wiernych uczestniczyli członkowie Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Staszowie zrzeszającego ponad 150 przedsiębiorców, działających w 25 branżach. Najliczniejszą grupą rzemieślników są min. fryzjerzy oraz  mechanicy pojazdów samochodowych. Cech prężnie działa, m.in. w zakresie praktycznej nauki zawodu, dzięki czemu za jego pośrednictwem każdego roku zostaje wyszkolonych około 100 nowych czeladników.

                                                                     Tekst i foto: Jan Mazanka

Najnowsze

W serwisie

Polecamy

Projekty

Publikacje