PowiatStaszowski

Home / Aktualności
Autor:Publikacja: Aleksandra Konefał

W gminie Staszów wyłoniono najlepszych na zawody powiatowe

 

W gminach powiatu staszowskiego rozpoczął się cykl zawodów sportowo-pożarniczych, których głównym celem jest wyłonienie najlepszych jednostek OSP, jakie wezmą udział w zawodach powiatowych w niedzielę 15 września br. na stadionie sportowym w Bogorii.

7 lipca br. 35 drużyn z jednostek OSP z gminy Staszów, zjechało na stadion ,,Pogonii”. Przed rozpoczęciem pierwszych konkurencji, meldunek o gotowości do rozpoczęcia zawodów burmistrzowi dr. Leszkowi Kopciowi – wiceprezesowi Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Staszowie złożył komendant miejsko-gminny OSP w Staszowie druh Grzegorz Kwietniewski.

Ostateczne wyniki zawodów przedstawiają następująco:

▪ Dziecięce Drużyny Pożarnicze: I miejsce zdobyła DDP Wiśniowa, II – DDP Czajków, III miejsce DDP Wola Osowa,

▪ Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze Dziewcząt: I miejsce zdobyła MDPD Czajków, II – MDPD Wiśniowa, III miejsce MDPD Smerdyna,

▪ Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze Chłopców: I miejsce zdobyła MDPCh Wiśniowa, II – MDPCh Koniemłoty II, III miejsce MDPCh Koniemłoty I,

▪ Kobiece Drużyny Pożarnicze:  I miejsce zdobyła KDP Czajków, II – KDP Kurozwęki,  III miejsce KDP Wiśniowa,

▪ Drużyny Męskich OSP: I miejsce zdobyła drużyna OSP Grzybów, II – OSP Niemścice, III miejsce OSP Wola Osowa.

W zależności od kategorii drużyn rozegrano: bieg sztafetowy 400 m z przeszkodami, rozwinięcie bojowe, sztafetę pożarniczą 7 x 50 m z przeszkodami oraz ćwiczenie bojowe. Sędzią głównym zawodów był mł. bryg. Michał Żal z Komendy Powiatowej PSP w Staszowie. Do komisji sędziowskiej nie wpłynęły protesty, ani też żaden z uczestników nie uległ wypadkowi. Zawody podsumował i pogratulował najlepszym drużynom zastępca świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego PSP w Kielcach st. bryg. Grzegorz Rajca – prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Staszowie.

Tekst i foto: Jan Mazanka

Najnowsze

W serwisie

Polecamy

Projekty

Publikacje