PowiatStaszowski

Home / Aktualności
Autor:Publikacja: Paulina Majczak

Uroczystość w staszowskim liceum

 

Jak co roku 1 września, w szkołach rozpoczyna się nowy rok szkolny. Również w murach Liceum Ogólnokształcącego im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Staszowie w tym dniu odbyła się oficjalna uroczystość. Zaproszonych gości, nauczycieli, uczniów oraz rodziców przywitał dyrektor Łukasz Bartłomiejczuk, który w sposób szczególny zwrócił się do pierwszoklasistów, zapewniając ich o wyjątkowości placówki,  w której rozpoczynają naukę. W imieniu samorządu powiatowego głos zabrał wicestarosta staszowski Leszek Guzal, który podziękował całej społeczności szkolnej na wzorową współpracę i życzył wszystkim wielu sukcesów. Radę powiatu na uroczystości reprezentowali także: wiceprzewodniczący rady Paweł Basiński, radna Stanisława Błażejewska, radna Grażyna Medyńska oraz radny Stanisław Lolo. W imieniu obecnych na rozpoczęciu roku szkolnego 2025/2026 przedstawicieli służb mundurowych list od ministra Obrony Narodowej Władysława Kosiniaka-Kamysza odczytał mjr Krzysztof Koseńczuk, reprezentujący Szefa Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji Ośrodka Zamiejscowego w Kielcach. W uroczystości uczestniczyli także por. Magdalena Kobiałka oraz chor. Piotr Przysak z WCR w Sandomierzu, plut. Mateusz Plęs oraz st. kpt. Andrzej Oleksak z Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Nowej Dębie. Zaproszeni goście odwiedzili szkolne muzeum, które powstało aby uczcić i pokazać ciekawą historię placówki.

 

Tekst i foto: Paulina Majczak

Najnowsze

W serwisie

Polecamy

Projekty

Publikacje