Uroczystość w staszowskim liceum

Jak co roku 1 września, w szkołach rozpoczyna się nowy rok szkolny. Również w murach Liceum Ogólnokształcącego im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Staszowie w tym dniu odbyła się oficjalna uroczystość. Zaproszonych gości, nauczycieli, uczniów oraz rodziców przywitał dyrektor Łukasz Bartłomiejczuk, który w sposób szczególny zwrócił się do pierwszoklasistów, zapewniając ich o wyjątkowości placówki, w której rozpoczynają naukę. W imieniu samorządu powiatowego głos zabrał wicestarosta staszowski Leszek Guzal, który podziękował całej społeczności szkolnej na wzorową współpracę i życzył wszystkim wielu sukcesów. Radę powiatu na uroczystości reprezentowali także: wiceprzewodniczący rady Paweł Basiński, radna Stanisława Błażejewska, radna Grażyna Medyńska oraz radny Stanisław Lolo. W imieniu obecnych na rozpoczęciu roku szkolnego 2025/2026 przedstawicieli służb mundurowych list od ministra Obrony Narodowej Władysława Kosiniaka-Kamysza odczytał mjr Krzysztof Koseńczuk, reprezentujący Szefa Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji Ośrodka Zamiejscowego w Kielcach. W uroczystości uczestniczyli także por. Magdalena Kobiałka oraz chor. Piotr Przysak z WCR w Sandomierzu, plut. Mateusz Plęs oraz st. kpt. Andrzej Oleksak z Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Nowej Dębie. Zaproszeni goście odwiedzili szkolne muzeum, które powstało aby uczcić i pokazać ciekawą historię placówki.
Tekst i foto: Paulina Majczak
- Podczas hymnu państwowego.
- Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego w staszowskim liceum.
- Sztandar szkoły podczas hymnu państwowego.
- Nauczyciele oraz uczniowie podczas hymnu państwowego.
- Przybyłych na uroczystość gości przywitał dyrektor Łukasz Bartłomiejczuk.
- Przedstawiciele służb mundurowych współpracujących ze szkołą.
- Przedstawiciele samorządu powiatowego.
- Sukcesów w nowym roku szkolnym, życzył wszystkim wicestarosta staszowski Leszek Guzal.
- Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego w staszowskim liceum.
- Głos zabrała także przewodnicząca rady rodziców Lucyna Gozdek.
- List od ministra Obrony Narodowej Władysława Kosiniaka-Kamysza odczytał mjr Krzysztof Koseńczuk reprezentujący Szefa Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji Ośrodka Zamiejscowego w Kielcach
- Zaproszeni goście odwiedzili szkolne muzeum.
PowiatStaszowski



































