PowiatStaszowski

Home / Aktualności
Autor:Publikacja: Ewelina Walczak

Wręczono odznaczenia i nagrody

 

W dniu 2 marca br., w auli Zespołu Szkół w Staszowie wręczono odznaczenia państwowe i resortowe oraz nagrody Ministra Edukacji Narodowej i Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty. Ceremonia wyróżnienia samorządowców, dyrektorów, nauczycieli i pracowników administracji w szkołach wszystkich szczebli z powiatów: staszowskiego, sandomierskiego i opatowskiego, związana była z ubiegłorocznymi obchodami Dnia Edukacji Narodowej.

Ceremonię wręczenia odznaczeń i nagród rozpoczął i prowadził Zbigniew Wojciechowski – dyrektor Wydziału Nadzoru Pedagogicznego i Strategii w Kuratorium Oświaty w Kielcach. Krzyże Zasługi i Medale za Długoletnią Służbę, przyznane postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, wręczył wicewojewoda świętokrzyski Rafał Nowak, a medale Komisji Edukacji Narodowej, przyznane postanowieniem Ministra Edukacji Narodowej, a także nagrody Ministra i Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, wręczył kurator Kazimierz Mądzik.

W sumie wręczono: 5 Srebrnych Krzyży Zasługi i 7 Krzyży Brązowych, a także 4 Złote Medale za Długoletnią Służbę, 4 Medale Srebrne i 15 Medali Brązowych. 7 pedagogów uhonorowano Medalami Komisji Edukacji Narodowej, 6 dyrektorów i pedagogów otrzymało Nagrody Ministra Edukacji a 7 zostało wyróżnionych Nagrodami Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty.

Wśród osób uhonorowanych odznaczeniami państwowymi, a nie odebranymi z powodu choroby, znaleźli się, m.in. dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Staszowie Jan Ungeheuer – odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi oraz dyrektor Zespołu Szkół w Połańcu Stanisław Rogala – odznaczony Złotym Medalem za Długoletnią Służbę

                                                                           Tekst i foto: Jan Mazanka

 

Najnowsze

W serwisie

Polecamy

Projekty

Publikacje