PowiatStaszowski

Home / Aktualności / Galerie zdjęć i materiały wideo
Autor:Publikacja: Paulina Majczak

Trwa przekazanie środków ochrony osobistej

 

Aktualnie kontynuowana jest realizacja projektu pn. ,,Zwalczanie i przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się epidemii COVID-19 w powiecie staszowskim”. Całkowita wartość projektu wynosi 1 mln 915 tys. 360 zł, z czego 85% środków, tj. 1 mln 627 tys. 977 zł pochodzi z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata: 2014-2020. Pozostałe 15%, w kwocie 287 tys. 383 zł zapewnił powiat staszowski.
Pracownicy Wydział Inwestycji i Zamówień Publicznych w Starostwie staszowskim, w dalszym ciągu wydają środki ochrony osobistej i drobnego wyposażenia na przeciwdziałanie pandemii koronawirusa: płynu do dezynfekcji rąk, płynu do dezynfekcji powierzchni, rękawiczek ochronnych, maseczek chirurgicznych, maseczek ochronnych z filtrem, przyłbic, fartuchów ochronnych i kombinezonów ochronnych. W najbliższych dniach zostaną sprowadzone także: ochraniacze obuwia, termometry i antybakteryjne lampy przepływowe.
Ze względu na rozpoczynający się 1 września rok szkolny, w piątek 21 sierpnia br. do szkół ponadpodstawowych, prowadzonych przez powiat staszowski, a także do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Staszowie, przekazano: 2 tys. 900 szt. maseczek, 60 przyłbic, 300 litrów płynu do dezynfekcji rąk i 400 litrów płynu do dezynfekcji podłogi.
W dniach 27 i 28 sierpnia br., środki ochrony indywidualnej przekazano pozostałym beneficjentom projektu, którymi są: staszowski szpital, Starostwo Powiatowe w Staszowie, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Staszowie, Komenda Powiatowa Policji, Komenda Powiatowa PSP, PCPR w Staszowie, PŚDS w Kurozwękach, MGSPZOZ Staszów, MGZPZOZ w Osieku, Przychodnia Rodzinna w Staszowie, Przychodnia Rodzinna w Jurkowicach, NZOZ ,,Auxilium” w Bogorii, NZOZ w Łubnicach, SGOZ w Oleśnicy oraz SPZOZ w: Szydłowie, Rytwianach i Połańcu. Ogółem ww. podmioty otrzymały: 135 tys. 050 szt. maseczek, 1 tys. 950 kombinezonów, 314 przyłbic, 5 tys. 226 litrów płynu dezynfekcyjnego do rąk i 2 tys. 100 litrów płynu dezynfekcyjnego do powierzchni.

Tekst: Jan Mazanka

Foto: Paulina Majczak

Najnowsze

W serwisie

Polecamy

Projekty

Publikacje