PowiatStaszowski

Home / Aktualności
Autor:Publikacja: Ewelina Walczak

Trwa budowa mostu w Podborku

 

Umowę na budowę mostu podpisano w Starostwie staszowskim w dniu 8 lipca br. Wykonawca inwestycji, Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe ,,JAWAL” Sp. z o.o. z Kielc, na drugi dzień po podpisaniu umowy rozpoczął prace rozbiórkowe umożliwiające rozpoczęcie budowy nowego mostu.

W dniu 4 sierpnia br. stan robót pozwolił na przygotowanie maszyn i gruntu pod wbicie pali na których posadowiona będzie cała konstrukcja mostu. To niełatwe zadanie zlecono podwykonawcy firmie AARSLEFF Sp. z o.o. z Warszawy. Pracownicy spółki pod nadzorem kierownika Pawła Barańskiego w dniu następnym tj. 5 sierpnia, dokonali wbicia w podłoże 24 dwutonowych pali prefabrykowanych o długości 6 m każdy. Spółka AARSLEFF była również producentem i dostawcą pali na miejsce budowy mostu w Podborku.

Koszt budowy całego mostu wyniesie 1 mln 323 tys. zł z czego 1 mln 58 tys. 400 zł, tj. 80%, zostanie sfinansowane z dotacji celowej budżetu państwa. Pozostała kwota w wysokości 264 tys. 600 zł będzie pokryta solidarnie z budżetu powiatu staszowskiego i budżetu gminy Rytwiany. Termin wykonania inwestycji został ustalony na dzień 30 listopada br.

                                                                           Tekst i foto: Jan Mazanka

 

Najnowsze

W serwisie

Polecamy

Projekty

Publikacje