PowiatStaszowski

Home / Aktualności / Czas wolny
Autor:Publikacja: Aleksandra Konefał

Szkoła z nowym sztandarem

 

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Staszowie w dniach 7 oraz 9 listopada br.  uroczyście świętowała Święto Szkoły. W piątek 7 listopada w szkole odbyła się akademia patriotyczna z okazji 107. Rocznicy Odzyskania Niepodległości, podczas której piękny montaż słowno-muzyczny zaprezentowali uczniowie. Doniosłym momentem uroczystości było przekazanie ufundowanego przez radę rodziców nowego sztandaru szkoły. Przybyłych na uroczystość gości przywitał dyrektor Dariusz Kubalski. Gospodarz szkoły przybliżył także wszystkim historię dotychczasowych sztandarów placówki. Prezydium rady rodziców przekazało dyrektorowi nowy sztandar, po czym nastąpiło przekazanie sztandaru uczniom, którzy przyrzekli godnie reprezentować szkołę oraz strzec jej dobrego imienia. Laureatom konkursów szkolnych wręczono nagrody, a gratulacje składali: wojewoda świętokrzyski Józef Bryk, wicewojewoda Michał Skotnicki, starosta staszowski Romuald Zgrzywa, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach Jacek Skórski, burmistrz miasta i gminy Staszów dr Leszek Kopeć, zastępca burmistrza dr Ewa Kondek, prezesi spółek. Podczas uroczystości zaproszeni goście mieli okazję umieścić na tablicy pamiątkowej okolicznościowe tabliczki. Życzenia całej społeczności szkolnej z okazji Święta Szkoły złożyli zaproszeni goście, którzy jednogłośnie podkreślali jak duże osiągnięcia ma „staszowska dwójka” w patriotycznym wychowywaniu młodych pokoleń. Przekazano także życzenia dalszego rozwoju, współpracy i wytrwałości w wykonywaniu misji jaką jest kształcenie i wychowywanie młodych ludzi. W niedzielę 9 listopada podczas mszy świętej w intencji uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły, ks. prałat Szczepan Janas poświęcił nowy sztandar.

Tekst i foto: Paulina Majczak

Najnowsze

W serwisie

Polecamy

Projekty

Publikacje