PowiatStaszowski

Home / Aktualności
Autor:Publikacja: Ewelina Walczak

,,Święto Śliwki” po raz 24.

 

W dniach 13 i 14 sierpnia br. szydłowscy sadownicy i zaproszeni goście mieli okazję do świętowania tegorocznego urodzaju w szydłowskich sadach.

Główne obchody ,,Święta Śliwki” jakie odbyły się w niedzielę 14 sierpnia, rozpoczęto mszą świętą w kościele pw. św. Władysława, którą odprawił i kazanie wygłosił proboszcz ks. Ryszard Piwowarczyk.

Po zakończeniu liturgii mszy świętej jej uczestnicy udali się na dziedziniec zamkowy, gdzie miały miejsce oficjalne uroczystości. Tegorocznymi starostami ,,Święta Śliwki” byli: Katarzyna Grosicka i Paweł Długosiewicz z Szydłowa. Pani Katarzyna wraz z mężem Łukaszem prowadzi 11-hektarowe gospodarstwo sadownicze. Posiadają również pasiekę 20 uli. Pan Paweł z żoną Małgorzatą gospodaruje na 15 hektarach, z czego dwie trzecie to śliwy a pozostałe 5 ha to jabłonie.

W programie tegorocznej imprezy, która przyciągnęła także wielu turystów spoza gminy Szydłów, organizatorzy przewidzieli różnorodne atrakcje. Wśród nich były, m.in.: degustacja przetworów ze śliwek, jak również koncerty  muzyczne w różnych stylach, na czele z sobotnim koncertem zespołu Golec uOrkiestra.

Tekst: Jan Mazanka
Foto: Piotr Walczak

Najnowsze

W serwisie

Polecamy

Projekty

Publikacje