PowiatStaszowski

Home / Aktualności / Czas wolny
Autor:Publikacja: Aleksandra Konefał

Święto Osób z Niepełnosprawnościami

 

Obchody Gminnego Dnia Osób Niepełnosprawnych w Miasto i Gmina Osiek odbyły się 3 grudnia br. Uroczystość zorganizował zarząd i pracownicy Fundacji „Wystarczy Chcieć” z Bukowe. Wydarzenie zorganizowano w ramach realizacji projektu „Łączymy pokolenia – Ruch, Radość, Relacje – Razem dla siebie nawzajem bez barier!”, dofinansowanego ze środków Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach. Obchody otworzyła burmistrz Magdalena Marynowska, która przywitała serdecznie wszystkich gości oraz złożyła życzenia osobom z niepełnosprawnościami. Za przybycie podziękowała także prezes fundacji Aneta Sowińska. Życzenia w imieniu samorządu powiatowego złożyli starosta staszowski Romuald Zgrzywa, przewodnicząca rady powiatu Jolanta Wójtowicz oraz wicestarosta staszowski Leszek Guzal.

Święto było wspaniałą okazją do tego, aby na scenie zaprezentowali się podopieczni centrów mieszkalnych, Warsztatu Terapii Zajęciowej, Środowiskowych Domów Samopomocy. Występy nagradzano gromkimi brawami. Wystąpiły także uczennice ze szkół podstawowych w Pliskowoli oraz Suchowoli.

Tekst i foto: Paulina Majczak

 

Najnowsze

W serwisie

Polecamy

Projekty

Publikacje