Święto Osób z Niepełnosprawnościami

Obchody Gminnego Dnia Osób Niepełnosprawnych w Miasto i Gmina Osiek odbyły się 3 grudnia br. Uroczystość zorganizował zarząd i pracownicy Fundacji „Wystarczy Chcieć” z Bukowe. Wydarzenie zorganizowano w ramach realizacji projektu „Łączymy pokolenia – Ruch, Radość, Relacje – Razem dla siebie nawzajem bez barier!”, dofinansowanego ze środków Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach. Obchody otworzyła burmistrz Magdalena Marynowska, która przywitała serdecznie wszystkich gości oraz złożyła życzenia osobom z niepełnosprawnościami. Za przybycie podziękowała także prezes fundacji Aneta Sowińska. Życzenia w imieniu samorządu powiatowego złożyli starosta staszowski Romuald Zgrzywa, przewodnicząca rady powiatu Jolanta Wójtowicz oraz wicestarosta staszowski Leszek Guzal.
Święto było wspaniałą okazją do tego, aby na scenie zaprezentowali się podopieczni centrów mieszkalnych, Warsztatu Terapii Zajęciowej, Środowiskowych Domów Samopomocy. Występy nagradzano gromkimi brawami. Wystąpiły także uczennice ze szkół podstawowych w Pliskowoli oraz Suchowoli.
Tekst i foto: Paulina Majczak
- Wydarzenie otworzyła burmistrz miasta i gminy Osiek Magdalena Marynowska.
- Wśród zaproszonych gości: przewodnicząca rady powiatu Jolanta Wójtowicz, dyrektor PCPR w Staszowie Magdalena Wilk, starosta staszowski Romuald Zgrzywa, wicestarosta Leszek Guzal oraz zastępca burmistrza miasta i gminy Osiek Joanna Walczak.
- Uroczystość odbyła się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Osieku.
- Za udział w imprezie podziękowała prezes fundacji Aneta Sowińska.
- Życzenia i upominek od samorządu powiatowego.
- Życzenia złożyli takze członkowie stowarzyszenia „Czas dla Nas”.
- Życzenia złożyła dyrektor szkoły podstawowej w Pliskowoli Magdalena Bojarska.
- Piękny występ uczennic z Pliskowoli.
- Piękny występ uczennic z Pliskowoli.
- Dzieci zaprezentowały wzruszające wiersze.
- Występ uczennicy ze szkoły z Suchowoli.
- Na scenie zaprezentowali się podopieczni Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego ze Staszowa.
- Na scenie zaprezentowali się podopieczni Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego ze Staszowa.
- Występy nagradzano gromkimi brawami.
PowiatStaszowski





































