PowiatStaszowski

Home / Aktualności / Galerie zdjęć i materiały wideo
Autor:Publikacja: Ewelina Walczak

Spotkanie wielkanocne w placówce DPS w Połańcu

 

Nadchodzące Święta Wielkanocne to czas nadziei, odrodzenia i budowania bliskości z innymi. To także moment, w którym szczególnie doceniamy wspólne chwile, życzliwość i obecność bliskich.

Takie wartości znalazły odzwierciedlenie również dzisiaj, 1 kwietnia, w Domu Pomocy Społecznej w Połańcu, gdzie odbyło się spotkanie wielkanocne o ciepłym, rodzinnym charakterze. Uroczystość otworzyła kierownik placówki, Anna Konat, witając wszystkich zgromadzonych.

Świąteczne potrawy zostały pobłogosławione przez proboszcza parafii pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Połańcu Mariusza Piotrowskiego, który wprowadził uczestników w spokojny, pełen zadumy i ciepła nastrój świąteczny.

W spotkaniu wziął także udział wicestarosta Leszek Guzal, który wraz z życzeniami na ręce kierownik placówki przekazał okolicznościowy upominek. Zwracając się do podopiecznych, życzył im przede wszystkim zdrowia, wewnętrznego spokoju oraz wielu codziennych powodów do radości. Podkreślił znaczenie miejsc, w których każdy może czuć się bezpiecznie, ważny i otoczony troską. Mówił również o sile życzliwości, wzajemnego wsparcia i drobnych gestów, które potrafią rozjaśnić dzień i wywołać uśmiech. Zachęcał, by mimo codziennych wyzwań dostrzegać dobro wokół siebie i dzielić się nim z innymi.

Życzenia świąteczne złożyli także burmistrz Połańca Jacek Nowak wraz z zastępcą Jarosławem Kądzielą, podkreślając znaczenie wspólnoty i wzajemnej troski w tym wyjątkowym czasie. Do życzeń dołączyły przewodnicząca Rady Małgorzata Walenciak oraz skarbnik gminy Małgorzata Żugaj, które życzyły wszystkim uczestnikom spotkania zdrowia, spokoju i radości.

Spotkanie uświetniły dzieci z Publicznego Przedszkola w Połańcu, prezentując wierszyki i piosenki w klimacie wielkanocnym, co wprowadziło wszystkich w radosną, świąteczną atmosferę.

Wspólne świętowanie stało się okazją do rozmów, uśmiechu i spędzenia czasu w serdecznej atmosferze. Okres przedświąteczny w DPS to czas przygotowań, wspólnych zajęć i pielęgnowania tradycji, które wzmacniają poczucie wspólnoty.

Takie chwile przypominają, jak ważna jest obecność drugiego człowieka i jak wiele radości niesie wspólne przeżywanie świąt.

Tekst i foto: Ewelina Walczak

Najnowsze

W serwisie

Polecamy

Projekty

Publikacje