PowiatStaszowski

Home / Aktualności
Autor:Publikacja: Ewelina Walczak

Seniorzy wznowili działalność

 

Po blisko dwurocznej przerwie, spowodowanej sytuacją pandemiczną w kraju, w dniu 15 lipca br., członkowie Klubu Seniora ,,Radość Życia” w Staszowie, spotkali się w Zakątku Świętokrzyskich w Sielcu, w celu ustalenia programu działań na najbliższe miesiące.

Spotkanie otworzył i prowadził prezes Klubu Henryk Makuch, który wspólnie z Andrzejem Stysiem – prezesem Klubu Seniora ,,Megawat” w Połańcu, zaproponowali atrakcyjny tegoroczny program, m.in.: zajęcia rehabilitacyjne, wycieczki krajowe i imprezy towarzyskie. Obecna na spotkaniu Małgorzata Wołczyk, reprezentująca kielecki oddział lubelskiej spółki ,,Inspires”, zaprosiła seniorów na szkolenie ,,Kadry i płace”, które realizowane jest w ramach projektu „SIŁA KWALIFIKACJI!” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Szkolenie kończy się egzaminem zawodowym i certyfikatem unijnym.

Obecni na spotkaniu: starosta staszowski Józef Żółciak, burmistrz miasta i gminy Staszów Leszek Kopeć oraz Wojciech Skowron – prezes FHU ,,SKOWRON” Pokrycia Dachowe, złożyli seniorom życzenia i obiecali udzielenie wsparcia przy realizacji klubowych inicjatyw. Korzystając z okazji starosta Józef Żółciak zaprosił seniorów do Punktu Szczepień zorganizowanego w Powiatowym Centrum Sportowym w Staszowie i namawiał do uzupełnienia bądź rozpoczęcia szczepienia przeciwko Covid-19.

Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem z grilla, przygotowanym przez restaurację ,,Zakątek Świętokrzyski”.

                                                                           Tekst i foto: Jan Mazanka

Najnowsze

W serwisie

Polecamy

Projekty

Publikacje