Przekazanie i poświęcenie samochodu ratowniczo-gaśniczego w Miłoszowicach

W dniu 9 lipca br., w Miłoszowicach odbyło się uroczyste przekazanie oraz poświecenie samochodu ratowniczo-gaśniczego.
Po wprowadzeniu pocztów sztandarowych na plac przed strażnicą, komendant gminny OSP w Bogorii druh Mariusz Domagała, złożył meldunek o gotowości do rozpoczęcia uroczystości zastępcy świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego PSP w Kielcach st. bryg. Grzegorzowi Rajcy. Przybyłych gości przywitał prezes OSP w Miłoszowicach Mieczysław Błąd. Następnie mszę świętą koncelebrowaną w intencji druhów strażaków, odprawili: proboszcz parafii pw. św. Mikołaja Biskupa w Kiełczynie ks. Grzegorz Gawęda i ks. senior Jerzy Kubik. Po zakończeniu liturgii kapłani poświęcili nowy samochód, któremu nadano imię „Marcin”. Rodzicami chrzestnymi „Marcina” zostali: wójt gminy Bogoria Marcin Adamczyk i radna powiatu staszowskiego Anna Niziałek. W uroczystości wzięła udział poseł na Sejm RP Agata Wojtyszek. Władze powiatu staszowskiego reprezentowali: starosta staszowski Józef Żółciak, przewodniczący rady powiatu w Staszowie Grzegorz Rajca, jednocześnie zastępca świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego PSP w Kielcach, wicestarosta Leszek Guzal i radny powiatu Jerzy Chudy.
Tekst i foto: Paulina Majczak
- Poczty sztandarowe pod dowództwem komendanta gminnego OSP w Bogorii druha Mariusza Domagały.
- Meldunek o gotowości do rozpoczęcia uroczystości zastępcy świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego PSP w Kielcach st. bryg. Grzegorzowi Rajcy, złożył dowódca uroczystości komendant gminny OSP w Bogorii Mariusz Domagała.
- Poczty sztandarowe z terenu gminy Bogoria biorące udział w uroczystości.
- Zastępca świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego PSP w Kielcach st. bryg. Grzegorz Rajca przywitał druhów strażaków.
- Podczas hymnu państwowego.
- Przybyłych gości przywitał prezes OSP w Miłoszowicach Mieczysław Błąd.
- Uroczystość rozpoczęła msza święta za strażaków odprawiona przez proboszcza parafii pw. św. Mikołaja Biskupa w Kiełczynie ks. Grzegorza Gawędę i ks. seniora Jerzego Kubika.
- Poświęcenia samochodu dokonał ks. Grzegorz Gawęda, kapelan powiatowy strażaków.
- Akt przekazania samochodu ratowniczo-gaśniczego prezesowi OSP Miłoszowice Mieczysławowi Błędowi przekazała poseł na Sejm RP Agata Wojtyszek.
- Po wręczeniu aktu przekazania samochodu, od lewej: zastępca świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Grzegorz Rajca, poseł na Sejm RP Agata Wojtyszek, prezes OSP w Miłoszowicach Mieczysław Błąd, starosta staszowski Józef Żółciak, wójt gminy Bogoria Marcin Adamczyk.
- Samochodowi marki IVECO nadano imię „Marcin”.
- Rodzicami chrzestnymi „Marcina” zostali: wójt gminy Bogoria Marcin Adamczyk i radna powiatu staszowskiego Anna Niziałek.
- Podczas uroczystości wręczono odznaczenia dla zasłużonych strażaków.
- Gratulacje odznaczonym złożył starosta Józef Żółciak.
- Odznaczeni druhowie z wręczającymi odznaczenia.
- Odznaczenia wręczał m.in. komendant powiatowy PSP w Staszowie st. bryg. Rafał Gajewicz.
- Uhonorowani druhowie z wręczającymi odznaczenia.
- Wyjątkowy medal za wieloletnią służbę w szeregach OSP Miłoszowice otrzymał wieloletni prezes jednostki Adam Czesław Grzesik.
- Gościom wręczono pamiątkowe puchary ufundowane przez prezesa Hut Szkła Gospodarczego Tadeusza Wrześniaka.
- Podziękowania za zaangażowanie w społecznej pracy na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców przekazała poseł Agata Wojtyszek.
- Przemawia starosta staszowski Józef Zółciak.
- Starosta staszowski Józef Żółciak do życzeń i gratulacji dołączył okolicznościowy grawerton, który przekazał na ręce prezesa OSP Miłoszowice Mieczysława Błąda.
- Wszelkiej pomyślności, bezpieczeństwa w czasie akcji oraz dalszego rozwoju, druhom strażakom życzyli: zastępca świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego PSP w Kielcach st. bryg. Grzegorz Rajca oraz komendant powiatowy PSP w Staszowie st. bryg. Rafał Gajewicz.
PowiatStaszowski














































