PowiatStaszowski

Home / Aktualności / Galerie zdjęć i materiały wideo
Autor:Publikacja: Ewelina Walczak

PROMUJEMY RODZICIELSTWO ZASTĘPCZE

 

W dniu 26 września 2023 r. w Ministerstwie Rozwoju i Technologii w Warszawie odbyła się ogólnopolska konferencja „Już jesteś?” Rodzicielstwo zastępcze: Wyzwania i Sukcesy.

Konferencja jest początkiem ogólnopolskiej kampanii pod nazwą „Już jesteś”, która ma na celu zwiększenie świadomości społeczeństwa oraz wzmocnić społeczny dyskurs na rzecz wsparcia i rozwoju rodzin zastępczych.

Organizatorem konferencji była Fundacja „Edukacja z Wartościami” w ramach realizacji ogłoszonego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej konkursu ofert „Realizacja kampanii społecznej promującej rodzicielstwo zastępcze. Edycja 2023”.

Patronat nad kampanią objęło Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. Konferencję poprzedził występ Pani Minister Marleny Maląg.

Przyłączając się do kampanii promowania rodzicielstwa zastępczego przedstawiciele Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Staszowie – Organizatora Rodzinnej Pieczy Zastępczej Powiatu Staszowskiego uczestniczyli w konferencji. Konferencja przebiegała w merytorycznej i przyjaznej atmosferze. Wierzymy, że wspólna refleksja nad tematem rodzicielstwa zastępczego przyczyni się do wzmocnienia i profesjonalizacji pieczy zastępczej w Polsce.

Plakat – promowanie rodzicielstwa

Najnowsze

W serwisie

Polecamy

Projekty

Publikacje