,,Porcelanowa” rocznica powstania Amazonek

Już 20 lat liczy Stowarzyszenie Amazonek Ziemi Staszowskiej. Z tej okazji w sobotę 14 września br. w Auli Zespołu Szkół w Staszowie odbyło się jubileuszowe spotkanie.
Wszystkich obecnych powitała prezes Stowarzyszenia Magdalena Łasica, która przypomniała początki, a także rezultaty działalności staszowskich Amazonek, przy okazji dziękując swoim współpracownicom za codzienną pomoc i wsparcie. Prezes podziękowała również władzom samorządowym powiatu staszowskiego, miasta i gminy Staszów oraz gminy Rytwiany, a także dyrektorom i prezesom firm i instytucji, za wszelką możliwą pomoc, jaką przez minione lata Stowarzyszenie otrzymywało.
Władze powiatu reprezentowali: starosta staszowski Romuald Zgrzywa, wicestarosta Leszek Guzal i skarbnik Jolanta Piotrowska. W przekazanym piśmie, które podpisała również przewodnicząca Rady Powiatu Jolanta Wójtowicz czytamy: ,,Z okazji 20-lecia Stowarzyszenia, pragniemy przekazać Pani Prezes, pozostałym Członkiniom Zarządu, a także wszystkim Amazonkom Ziemi Staszowskiej najserdeczniejsze gratulacje i życzenia dalszej tak potrzebnej i pożytecznej działalności. Drogie Panie, swoją postawą pokazujecie, że chorobę można pokonać. Dziękujemy Wam za to, co robicie, za Wasze wrażliwe serca, za uśmiech i wsparcie, jakie dajecie innym kobietom. Gorąco życzymy wytrwałości w jakże trudnej służbie pomocy kobietom po diagnozie raka piersi. Niech pomoc niesiona potrzebującym i propagowanie działań w zakresie profilaktyki chorób nowotworowych będzie spełnieniem i źródłem osobistej satysfakcji oraz stanowi poczucie dobrze pełnionej misji. Niech nie zabraknie Wam miłości i wsparcia, w pokonywaniu przeciwności losu. Niech przyjaciele i rodzina pokazują Wam, jak wyjątkowymi kobietami jesteście. Prosimy również o przyjęcie jak najserdeczniejszych życzeń wszelkiego dobra w życiu osobistym i pociechy z najbliższych”.
Podobne życzenia złożyli również: zastępca burmistrza miasta i gminy Staszów dr Ewa Kondek, wójt gminy Rytwiany Przemysław Broziński, dyrektor PCPR w Staszowie Anna Ogórek, zastępca dyrektora Zespołu Szkół w Staszowie Anna Słoczyńska, prezes Gminnej Spółdzielni ,,Samopomoc Chłopska” w Staszowie Renata Wołowiec, główna księgowa Spółdzielni Mieszkaniowej w Staszowie Anna Rożek, dr Jolanta Stradowska i proboszcz parafii św. Barbary w Staszowie ks. Grzegorz Jeż. Po zakończeniu części oficjalnej prezes Magdalena Łasica zaprosiła wszystkich obecnych na obiad i do obejrzenia części artystycznej.
Tekst i foto: Jan Mazanka
- Jubileuszowe spotkanie rozpoczęła i prowadziła prezes Stowarzyszenia Amazonek Ziemi Staszowskiej Magdalena Łasica.
- Rozpoczęto odśpiewaniem ,,Hymnu Amazonek”.
- Rozpoczęto odśpiewaniem ,,Hymnu Amazonek”.
- Wśród zaproszonych gości obecni byli m.in.: starosta staszowski Romuald Zgrzywa, wicestarosta Leszek Guzal, skarbnik powiatu Jolanta Piotrowska i główna księgowa Spółdzielni Mieszkaniowej w Staszowie Anna Rożek.
- Wśród zaproszonych gości obecni byli m.in.: dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Anna Ogórek i zastępca dyrektora Zespołu Szkół w Staszowie Anna Słoczyńska.
- Wśród zaproszonych gości obecni byli m.in.: zastępca burmistrza miasta i gminy Staszów dr Ewa Kondek, wójt gminy Rytwiany Przemysław Broziński i proboszcz parafii św. Barbary w Staszowie ks. Grzegorz Jeż.
- Prezes Magdalena Łasica i starosta Romuald Zgrzywa wręczyli członkiniom Zarządu Stowarzyszenia Amazonek Ziemi Staszowskiej podziękowania za społeczną pracę.
- Członkinie Zarządu Amazonek podziękowały prezes Magdalenie Łasicy.
- Do podziękowań dołączono okazałe kwiaty.
- Starosta staszowski Romuald Zgrzywa i członkinie Zarządu Stowarzyszenia Amazonek Ziemi Staszowskiej.
- Prezes Magdalena Łasica podziękowała za współpracę koleżankom z Kół Amazonek w: Połańcu, Sandomierzu i Busku-Zdroju.
- Podziękowania otrzymali przedstawiciele władz powiatu: starosta Romuald Zgrzywa, wicestarosta Leszek Guzal, skarbnik Powiatu Jolanta Piotrowska i insp. Radosław Chynek.
- Podziękowania i prezenty dla Stowarzyszenia Amazonek od powiatu staszowskiego.
- Podobne podziękowanie przekazała zastępca burmistrza miasta i gminy Staszów dr Ewa Kondek.
- Podziękowanie otrzymał wójt gminy Rytwiany Przemysław Broziński.
- Przemawia dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Anna Ogórek i zastępca dyrektora Zespołu Szkół w Staszowie Anna Słoczyńska.
- Prezes Gminnej Spółdzielni ,,Samopomoc Chłopska” w Staszowie Renata Wołowiec, główna księgowa Spółdzielni Mieszkaniowej w Staszowie Anna Rożek.
- O współpracy z Amazonkami opowiedział proboszcz parafii św. Barbary w Staszowie ks. Grzegorz Jeż.
- Dyrekcję Zespołu Szkół w Staszowie reprezentowała zastępca dyrektora Anna Słoczyńska.
- Podziękowania otrzymały panie rehabilitantki: Monika i Sylwia.
- O zamiarze wspierania, jak do tej pory Amazonek, poinformowali państwo Beata i Sławomir Nowakowie.
- Podziękowanie za wiele lat współpracy dla dr Jolanty Stradowskiej.
- Po zakończeniu części oficjalnej z recitalem wystąpiła Marta Dutka.
- Część artystyczną zakończył kabaret seniorek.
PowiatStaszowski















































