PowiatStaszowski

Home / Aktualności
Autor:Publikacja: Ewelina Walczak

Podpisano umowę na publiczny transport zbiorowy

 

Przeciwdziałając wykluczeniu komunikacyjnemu w dniu 24 maja br. w starostwie staszowskim podpisano umowę na świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego w transporcie drogowym.

Umowę, której przedmiotem jest uruchomienie linii komunikacyjnej na trasie Oleśnica – Staszów przez: Sufczyce, Brody, Podborek, Święcicę, Groblę, Tuklęcz, Rytwiany w imieniu operatora publicznego transportu zbiorowego podpisał Paweł Basiński – Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej Sp. z. o.o. w Staszowie. Ze strony organizatora umowę podpisali: starosta staszowski Józef Żółciak, wicestarosta Leszek Guzal przy kontrasygnacie skarbnika powiatu Jolanty Piotrowskiej w obecności Stanisława Altenberga – naczelnika Wydziału Komunikacji i Transportu.

Zgodnie z podpisaną umową operator został zobowiązany do realizacji przewozów pasażerskich na linii Staszów – Oleśnica – Staszów wg. zatwierdzonego rozkładu jazdy, tj.:
– wyjazd z Oleśnicy w dni robocze od poniedziałku do piątku o godz. 7:00 a w okresie wakacyjnym o godz. 9:00 oraz całorocznie o godz. 15:55.
– wyjazd ze Staszowa w dni robocze od poniedziałku do piątku o godz. 6:15, a w okresie wakacyjnym o godz. 8:10 oraz całorocznie o godz. 14:45.

Zostaną również uruchomione dodatkowe kursy w poniedziałki: z Oleśnicy o godz. 11:40 oraz ze Staszowa o godz. 10:40.

Planowane uruchomienie linii przewidziane jest na dzień 1 czerwca br., a szczegółowy rozkład jazdy dostępny będzie na dworcu i przystankach autobusowych.

Tekst i foto: Ewelina Walczak

Najnowsze

W serwisie

Polecamy

Projekty

Publikacje