PowiatStaszowski

Home / Aktualności
Autor:Publikacja: Aleksandra Konefał

PŁYWACKI DZIEŃ DZIECKA

 

5 czerwca 2024 roku na pływalni Powiatowego Centrum Sportowego w Staszowie już po raz dziesiąty odbyły się zawody pływackie z okazji Dnia Dziecka zorganizowane dla członków sekcji pływackiej „Centrum” Staszów i członków sekcji pływackiej osób z niepełnosprawnościami projektu pn. „Gotowi na start – 23/26 etapu drugiego, dofinansowanego ze środków Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „Start” i Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Organizatorami wydarzenia byli: Powiat Staszowski, Powiatowe Centrum Sportowe w Staszowie i Stowarzyszenie „Centrum” sport i rekreacja. W zawodach wzięło udział 84 pływaków. W oficjalnym otwarciu uczestniczyli: Romuald Zgrzywa Starosta Staszowski, Leszek Guzal Wicestarosta Staszowski, Andrzej Walczowski Dyrektor Powiatowego Centrum Sportowego w Staszowie oraz członkowie zarządu i trenerzy Stowarzyszenia „Centrum”.

Wyniki indywidualne poszczególnych zawodników przedstawiają się następująco:

Sekcja osób z niepełnosprawnościami – wszyscy uczestnicy otrzymali złote medale:

Arczewska Wiktoria, Domagała Dawid, Imos Damian, Kowalska Monika, Mazanka Kamil, Pabian Tomasz, Sobieniak Beata.

Wszystkie wymienione poniżej uczestniczki otrzymały złoty medal. 25 metrów stylem dowolnym dziewcząt 7 lat i młodsi: Cecot Zosia, Dębska Luiza, Dyl Amelia, Grabka Natasza, Hałas Kinga, Korczak Zosia, Kowalska Gabrysia, Motyl Iga, Usowska Lena, Sroka Helena, Zdziebko Patrycja.

25 metrów stylem dowolnym dziewcząt 8 lat:

Cecot Kornelia, Cepil Barbara, Duś Melania, Dziwoń Zofia, Garbacka Wiktoria, Kijanka Wiktoria, Krawczyk Izabela, Nogaś Marta, Sochacka Alicja, Szymańska Agata, Wójcik Oliwia, Zdziebko Zuzia.

Wszyscy wymienieni poniżej uczestnicy otrzymali złoty medal. 25 metrów stylem dowolnym chłopców 7 lat i młodsi: Dutka Mikołaj, Jaskóła Adam, Kowalski Franiu, Polak Igor, Pyrek Brajan.

25 metrów stylem dowolnym chłopców 8 lat: Jasek Julek, Kępa Szymon, Polak Jakub, Wołowiec Ksawery, Woźnicki Wiktor.

Medale za miejsca 1-3 w starszych kategoriach wiekowych otrzymali. 50 metrów stylem dowolnym dziewcząt 9 lat: Antosia Sroka – złoty medal, Sosnowska Karolina – srebrny medal, Kaja Dziewirz – brązowy medal.

50 metrów stylem dowolnym chłopców 9 lat: Kukla Krzysztof – złoty medal, Fit Antoni – srebrny medal, Płaza Szymon – brązowy medal.

50 metrów stylem dowolnym dziewcząt 10 lat: Mazur Paulina – złoty medal, Pyrek Maja – srebrny medal, Śledź Natalia – brązowy medal.

50 metrów stylem dowolnym chłopców 10 lat: Bereza Patryk – złoty medal, Polak Antoni – srebrny medal, Zdziebko Franciszek – brązowy medal.

50 metrów stylem dowolnym dziewcząt 11 lat:

Wiącek Klaudia – złoty medal, Straszak Izabela – srebrny medal, Wiącek Daria – brązowy medal.

50 metrów stylem dowolnym chłopców 11 lat: Ekiert Stanisław – złoty medal, Jaguś Franciszek – srebrny medal, Lipiec Patryk – brązowy medal.

50 metrów stylem dowolnym dziewcząt 12 lat i starsze: Sosnowska Oliwia – złoty medal,

Agliano Victoria – srebrny medal, Dziarmakowska Julia – brązowy medal.

50 metrów stylem dowolnym chłopców 12 lat i starsi: Kukla Piotr – złoty medal, Tarka Michał – srebrny medal, Tarka Szymon – brązowy medal.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Stowarzyszenie „Centrum” składa podziękowanie Zarządowi Powiatu Staszowskiego i PSB Mrówka Staszów za wsparcie finansowe przeznaczone na zakup nagród rzeczowych i słodkich upominków dla uczestników zawodów pływackich.

Tekst, foto: arch. PCS w Staszowie

Najnowsze

W serwisie

Polecamy

Projekty

Publikacje