PowiatStaszowski

Home / Aktualności
Autor:Publikacja: Aleksandra Konefał

Piknikowo w Ruszczy

 

Początek wakacji to dobry czas na organizację lokalnych spotkań i pikników, niektóre imprezy jak np. w Ruszczy, połączono z zakończeniem zbioru truskawek.

Ruszczański piknik, który odbył się w sobotę 6 lipca, przebiegał pod hasłem ,,III Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich – pożegnanie z truskawką”. Rozpoczęcie imprezy, którą otworzył burmistrz miasta i gminy Połaniec Jacek Nowak, poprzedziła msza święta odprawiona w miejscowym kościele pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika.

Za sprawą Kół Gospodyń Wiejskich można było skosztować regionalnych potraw, a przede wszystkim posmakować dań z truskawką. Były ciasta, drożdżówki, koktajle i lemoniady. Przy okazji rozstrzygnięto konkurs na najlepsze pierogi z truskawkami, tegoroczna ,,Złota truskawka” przypadała KGW ,,Nadwiślanie” z Maśnika. Nie brakowało różnych stoisk, a najmłodsi uczestnicy zabawy mogli poczuć się policjantami lub strażakami i zasiąść za kierownicą radiowozu lub samochodu pożarniczego. Atrakcją imprezy był zespół popfolkowy z BydgoszczyBig Bike Orchestra”. Obok tych artystów wystąpili także: uczniowie Zespołu Szkół w Ruszczy, zespół Sidus i Maja Janowska. Na zakończenie imprezy do zabawy zaprosił zespół Retro Band.

Tekst i foto: Lucjan Piotrowski

Najnowsze

W serwisie

Polecamy

Projekty

Publikacje